Kultūra

2017.05.04 15:57

S. Vosylius: D. Mertinas buvo labai doras ir valingas žmogus

Monika Visockytė, LRT.lt2017.05.04 15:57

Legendinio lietuvių serialo „Giminės“ režisierius Saulius Vosylius, kalbėdamas apie šalį sukrėtusią žinią, aktoriaus Daliaus Mertino netektį, prisimena jį kaip labai dorą ir valingą žmogų. „Tai buvo labai ne laiku ir netikėta“. Taip portalui LRT.lt sako S. Vosylius.

S. Vosylius primena, kad aktorius D. Mertinas seriale „Giminės“ filmavosi nuo pirmųjų dienų. Režisierius LRT.lt sako, kad iškart atkreipė dėmesį į tai, kad aktorius buvo be galo sąžiningas.

„Ieškojome jauno, tvirto, gražaus, nebijau šio žodžio, moterims patinkančio aktoriaus. Pamačiau D. Mertiną, kuris man pasirodė labai doras, toks jis ir buvo, labai stiprios valios aktorius. Jis visada būdavo pasiruošęs filmavimui, niekada nevėluodavo. Kita vertus, jis visada turėdavo ir savo pasiūlymų“, – portalui LRT.lt pasakoja S. Vosylius.

Režisierius prisimena, kad serialo momentus, dėl kurių rūpindavosi vaidindamas, D. Mertinas nuoširdžiai išgyvendavo ir realybėje.

„Jo meilės istorija „Giminėse“ su Virginija ir Angele, [kurias įkūnijo] aktorės Jurga Kurauskaitė ir Ilona Balsytė, tos visos peripetijos... Jis nuoširdžiai tai išgyveno: kaip čia taip tarp vienos ir tarp kitos paklydęs. Tą siužetinę liniją jis labai puikiai subalansavo“, – kalba S. Vosylius.

Spaudai skirtuose interviu D. Mertinas yra minėjęs, kad iš visų jėgų kovoja su liga, nepasiduoda jai. Tai patvirtino ir S. Vosylius, jis pasakoja, kad, net ir sirgdamas, aktorius nenuleisdavo rankų, planuodavo darbus.

„Jis skambindavo man ir klausdavo: „Tai kada jau reikės filmuotis? Ar aš dar esu filme?“ Sakydavau: žinoma, Daliau. Paskutinį kartą jį filmavome pernai spalio mėnesį. Sakėme, kad ir toliau dirbsime, linkėjau kuo greičiau pasveikti. Tačiau jis tikino, kad viskas gerai, esą liko dar vienas nedidelis gydymo kursas. Iš tiesų, jis gana gerai atrodė“, – portalui LRT.lt komentuoja S. Vosylius.

D. Mertino pastangas įveikti ligą, toliau dirbti, palaikyti visus, kurie išgyvena panašią gyvenimo patirtį, S. Vosylius įvardijo kaip begalinį aktoriaus norą gyventi.

„Tiek, kiek jis iškentėjo ir patyrė skausmų su šia klastinga liga, yra sunku apsakyti. Stebėjausi, kiek žmogus yra stiprus ir turėjo valios, noro gyventi ir kurti. Paskutiniu metu, kai sakė, kad jis jau pasveikęs, Dalius savęs nesaugojo, sakydavau jam: „Daliau, pasisaugok, negalima tiek dirbti“. O jis atrėždavo, kad tai – jo gyvenimas. Viskas įvyko labai ne laiku ir netikėtai. Užuojauta šeimai. Jis labai mylėjo savo vaikus ir anūkus. Teko kartu keliauti Japonijoje, mačiau, kad tai rūpestingas šeimos žmogus“, – kalba S. Vosylius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.