Kultūra

2017.05.04 12:08

Naujas džiazo festivalio simbolis – siurrealistinis trimitininkas

LRT.lt2017.05.04 12:08

Nenumaldomai artėjančio 23-iojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio naujuoju simboliu tapo Algio Kriščiūno sukurtas siurrealistinis trimitininkas. Kartu šis simbolis tapo ir pagrindiniu prieš kelias dienas startavusios atnaujintos festivalio svetainės jazz.lt akcentu, teigiama organizatorių pranešime spaudai.

Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorės Ingos Grubliauskienės teigimu, šiemet festivalis taip pat pakvies ir į poparto kūrėjo, tapytojo, knygų iliustratoriaus, fotografo, muzikanto ir dainų tekstų autoriaus A. Kriščiūno darbų parodą Baroti galerijoje (Aukštoji g. 1) „Gyvenimo džiazas“. Oficialus parodos atidarymas – gegužės 31 d. 18.00 val. Džiazuojančios dvasios kupino renginio metu suskambs ir BETE SMATE bei Janis Amantovs & friends atliekamos muzikos garsai.

Egzistencializmas ir humanistinė pasaulėžiūra – tai pagrindinės A. Kriščiūno kūrybos gairės, o kiekvienas jo kūrinys gimsta iš džiaugsmo ar iš nerimo ir turi savo istoriją. Kiekviename kūrinyje užkoduota žinutė, kurią perskaitysi taip, kaip tuo metu jautiesi. Tai nėra vien interjero detalė – ant sienos kabantis paveikslas skleidžia savitą nuotaiką, ir ji keičiasi priklausomai nuo stebėtojo būsenos. Dailininko įdėtas jausmas yra tik pusė darbo – tikrąją emocinę kūrinio vertę pajunti pridėdamas savo gyvenimo patirtis.

A. Kriščiūno paveiksluose siurrealistinis stilius taikomas siekiant išgryninti svarbiausią mintį: gyvenimas yra toks, kokį mes jį įsivaizduojame: „Dar būdamas paauglys tušinuku ant riešo užsirašiau – „Art makes life worth living.“ Per daugybę metų raidės nuo rankos nusitrynė, bet užrašas liko giliai širdyje“, – sako A. Kriščiūnas.

Tikriausiai neatsitiktinai A. Kriščiūno sukurtas siurrealistinis trimitininkas tapo ir naujuoju Klaipėdos pilies džiazo festivalio simboliu.

„O apie trimitininką istorija tokia – juk tai visų laikų džiazo legenda Louisas Armstrongas! Jo grojimas ir balsas man yra geros muzikos etalonas. Todėl pavaizdavau jį virš Klaipėdos, kaip virš miesto skambančio džiazo simbolį“, – pažymi A. Kriščiūnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt