Naujienų srautas

Kultūra2017.05.03 12:14

Dviem lietuviškiems kino projektams – europinės programos pripažinimas

LRT.lt 2017.05.03 12:14

Viena prestiziškiausių filmų finansavimo priemonių yra ES programa „Kūrybiška Europa“ MEDIA, kurios sėkmingų rezultatų sulaukė dvi lietuviškos kompanijos – „Artbox“ ir „Just a Moment“. Šios kompanijos vysto jaunų talentingų kino kūrėjų kino projektus – režisierės Linos Lužytės vaidybinį filmą „Pilis“ ir Emilijos Škarnulytės kūrybinės dokumentikos filmą „Energijos sala“, rašoma pranešime spaudai.

Emilijos Škarnulytės filmas „Energijos sala“ – tai meditatyvi audiovizualinė ekspedicija į šiuo metu uždaromą Ignalinos atominę elektrinę (IAE) Lietuvoje. Kartu tai archeologijos ekspedicija iš ateities į paprastam žmogui neprieinamas vietas: į tuščius, bet vis dar alsuojančius branduolinius reaktorius, nutilusias turbinų sales, požeminius sarkofagų kambarius. Žmogaus ten nebėra, ekspedicijos metu randami tik artefaktai, liekanos, tebedirbantys tušti branduolinių reaktorių valdymo kambariai, įjungti ekranai. Praeitis tampa raktai į ateitį. Ir atvirkščiai. Šio kūrybinės dokumentikos filmo projektą vysto kompanija „Just a Moment“, prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė. „Kūrybiška Europa“ MEDIA „Energijos salos“ vystymui skyrė 25 tūkst. eurų.

Filmas „Pilis“ pasakoja apie iš Lietuvos emigravusias Moniką ir jos mamą Jolantą, kurios stengiasi įsitvirtinti Dubline kaip muzikantės. Kartą jos pakviečiamos groti ištaigingoje Golvėjaus pilyje. „Pilis“ – tai antrasis L. Lužytės ilgametražis vaidybinis filmas, paliečiantis svarbius šiuolaikinės visuomenės klausimus: emigraciją, nacionalinį identitetą, atsakomybę ir kt.

Šio vaidybinio filmo projekto vystymui skirta 30 tūkst. eurų iš MEDIA programos finansavimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi