Naujienų srautas

Kultūra2017.04.29 21:30

Lietuvoje – JAV sausumos pajėgų Europoje orkestras ir choras

Lietuvoje JAV sausumos pajėgų Europoje orkestras ir choras surengė du koncertus. Tarp jų atliekamų kūrinių – ir Lietuvos kompozitoriaus kūrinys.

Muzikantai ir choristai prieš tai koncertavo Estijoje ir Latvijoje.

JAV sausumos pajėgų Europoje orkestras atlieka lietuvių kompozitoriaus Kazio Daugėlos kūrinį „Tėvynė šaukia“. Orkestro ir choro vadovas majoras Dwayne`as Milburnas sako, kad jų tikslas – būti JAV kultūros ambasadoriais Europoje.

„Muziką renkamės galvodami apie tai, kad kūriniai patiktų visiems, ateinantiems į koncertus. Todėl  kūriniai įvairių stilių ir žanrų. Mes savo repertuare turėsime lietuviškų kūrinių ir gali būti, kad juos grosime ir kitur. Be to,  vykdami į naują šalį visuomet išmokstame po vieną tos šalies kompozitoriaus kūrinį. Taip ir gimsta nauji repertuarai“, – tvirtina D. Milburnas.

Visagine ir Alytuje koncertavęs orkestras ir choras įsikūręs Vokietijoje, Zembacho karinėje bazėje.

„Grįžę į Vokietiją koncertuosime ten. Toliau yra numatyti koncertiniai turai Italijoje, Didžiojoje Britanijoje ir kitose  šalyse. Taip pat koncertuosime Prancūzijoje, Pergalės dienos iškilmėse, turime daug planų“, – pasakoja D. Milburnas.

Kolektyvo nariai – profesionalūs muzikantai. Orkestras įsteigtas 1940-aisiais, choras – dviem dešimtmečiais vėliau. Orkestre – iškilmių muzikos ansamblis, džiazo ir diksilendo grupės, pučiamųjų roko grupė ir kamerinės muzikos ansamblis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi