Kultūra

2017.04.28 11:32

I. Ševiakovaitė ir J. Rimkutė švenčia: mes ir lokali mada jau 20 metų kartu

LRT.lt2017.04.28 11:32

Dizainerės Ieva Ševiakovaitė ir Jolanta Rimkutė šį pavasarį mini 20-ies metų kūrybinį jubiliejų, kviečiantį prisiminti jų bendrą istoriją. Istorija, kuri prasidėjo nuo „In Vogue Vilnius“ festivalio 1997 m., „Auksinės sagos“ laimėjimo iki asmeninių prekės ženklų kūrimo ir šviežio žvilgsnio į lokalią madą, tapusia dueto vizitine kortele, rašoma pranešime spaudai.  

Lokalios mados idėją vystančios Ieva ir Jolanta Lietuvos mados pasauliui geriausiai pažįstamos kaip „LT Identity“ ir „Baltai“ prekės ženklų kūrėjos. Per paskutinius dešimtmečius duetas į gyvenimą išleido daugiau nei 30 kolekcijų,  vienaip ar kitaip kalbėjusias Lietuvai ir apie lietuvius. Jubiliejus yra puiki proga pasižvalgyti po visą jų kūrybos virtuvę, kurioje užvirė dar besikuriančios nepriklausomos Lietuvos mados kultūra bei tradicijos.

„Iš tiesų, kai pagalvoji, mes su Ieva, keliais metais anksčiau baigę Seržas Gandžiumianas, Sandra Straukaitė, Juozas Statkevičius ir daugelis kitų kolegų realiai turėjome galimybę matyti, kaip kūrėsi, ir patiems kurti dabartinę Lietuvos mados kultūrą. Pramonė, nors ir drebančiais pamatais, dar buvo įprastas reiškinys, kuriam dizaineriai kūrė kolekcijas. Mes buvome ruošiami dirbti fabrikams. Tada viskas ėmė keistis, pramonei liko gamyba, o mes tapome kūrėjais. Nuo ko pradėti? Buvo sunku, bet smagu. Galėjome patys diktuotis taisykles, o ši „nauja“ profesija mums tai leido daryti“, – pasakoja J. Rimkutė.

Festivaliai „In Vogue Vilnius“, „ArMada“, vėliau „Dienos mados savaitė“ sukūrė platformą pasirodyti Lietuvos dizaineriams, kuri tuo pačiu garsino dar jauną Lietuvos madą visame pasaulyje. Operos ir baleto teatre 1999 m. vykusiame paskutiniame „In Vogue Vilnius“ savo kolekcijas pristatė tokios legendos kaip Paco Rabanne, Nina Ricci, Pierre Cardin ir Antverpeno mados mokykla. Lietuva tuo metu skaičiavo 9-uosius nepriklausomybės metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.