Naujienų srautas

Kultūra2017.04.28 10:47

Izraelyje atkuriama Senovės Romos laikus menanti šventovė

Izraelyje pradėti du tūkstantmečius menančios šventyklos restauravimo darbai. Senovės Romos šventovę restauruojantys archeologai tikisi istorinei vietovei grąžinti praeities didybę ir taip pritraukti į Izraelį daugiau turistų.

Cezarėja – praeityje gyvavęs Romos metropolis, kurio krantus skalauja Viduržemio jūros bangos. Miestas pastatytas Romos imperatoriaus Augusto Cezario garbei, Judėją valdžiusio karaliaus Erodo paliepimu. Mokslininkai tikina, kad miesto šventykla senovėje buvo tokia didinga, kad stebindavo pro šalį plaukiančių laivų įgulas.

„Šventyklos struktūra – stulbinanti. Į Šventąją žemę atplaukiantys laivai galėjo ją matyti iš tolo. Šis pastatas buvo įspūdingas“, – pasakoja archeologas Doronas Ben Ami.

Vieną pirmųjų restauravimo užduočių – atnaujinti šventyklos skliautus – tikimasi baigti dar šiemet.

„Lankytojų potyriai pasikeis. Jie pajus vietos atmosferą, supras jos esmę“, – teigia archeologas.

Restauravimui skirta apie 25 milijonus eurų. Jo sumanytojai nori paversti Cezarėją viena labiausiai keliautojus traukiančių vietovių Izraelyje, turistų susidomėjimu atsiliekančią nebent nuo Jeruzalės. Istorinis miestas kasmet pritraukia apie milijoną turistų. Tikimasi, kad dėl projekto jų padaugės trigubai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi