Kultūra

2017.04.25 22:55

Dokumentiniame spektaklyje apie Ignalinos atominę elektrinę vaidins jos darbuotojai

Skirmantas Pabedinskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.04.25 22:55

„Žalia pievelė“ – pirmas Lietuvos nacionalinio dramos teatro dokumentinis spektaklis. Jame vaidins ne aktoriai, o Ignalinos atominės elektrinės darbuotojai bei Visagino gyventojai, statę jėgainę.

Teatro vadovai, spektaklio kūrėjai uždaromoje Ignalinos atominėje jėgainėje pristatė būsimą teatro projektą – spektaklį „Žalia pievelė“. Jis kuriamas pagal šiuo metu uždaromos elektrinės darbuotojų ir Visagino gyventojų pasakojimus. Pasak spektaklio autorių, jų tikslas – per žmonių likimus atkreipti dėmesį į šį regioną ir sumažinti jo atskirtį , todėl ir scenoje pasirodys ne aktoriai, o pasakojamas istorijas išgyvenę žmonės. Spektaklyje „Žalia pievelė“ pasirodys dešimt žmonių. Vieni dirba atominėje elektrinėje, kiti dar studentai ir moksleiviai.

„Labai džiaugiuosi, kad buvo galimybė padirbėti su nauju Lietuvos teatruose žanru – dokumentiniu teatru. Buvo įdomu išgirsti visaginiečių istorijas, atominės elektrinės istorijas iš pirmų lūpų. Mums suteikė labai daug įkvėpimo“, – sakė spektaklio idėjos autorė Kristina Savickienė.

„Žalia pievelė“ pradėta kurti nuo atvirų kūrybinių dirbtuvių. Pasak kūrėjų, per atrankas žmonės noriai pasakojo savo istorijas.

„Esu laiminga patekusi į šį projektą. Iš pradžių nelabai tikėjau, kad kažkam gali būti įdomus spektaklis apie Visaginą, apie jo gyventojus. Mano istorija išvis neįdomi, aš dar nieko gyvenime nesu pasiekusi, nieko globalaus nuveikusi. Bet dabar suprantu, kad čia rimta“, – sakė iš Visagino kilusi Marija Laenko.

Išmontavus reaktorius ir technologines linijas prie Drūkšių ežero susiformuos žalia pievelė. Todėl toks ir spektaklio pavadinimas.

Pagal Ignalinos atominės elektrinės darbuotojų ir Visagino gyventojų pasakojimus pastatyto spektaklio premjera – gegužės 9-ąją Visagine, o Lietuvos nacionaliniame dramos teatre – gegužės 19-ąją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.