Kultūra

2017.04.25 13:24

Į Vilnių grįžta britų muzikos prodiuseris SOHN

LRT.lt2017.04.25 13:24

Prieš beveik trejus metus Vilniuje savo pirmąjį koncertą Lietuvoje surengęs britų muzikos prodiuseris SOHN pasirodė užtikrintai. Tada visi sutartinai tvirtino, kad tokį koncertą būtina pakartoti. SOHN tęsi savo duotą pažadą ir grįžta į Lietuvą. Patvirtinta, kad metų pradžioje naują albumą „Rennen“ išleidęs britų talentas lapkričio 4 d. dar kartą pasirodys menų fabrike „Loftas“.

„Pirmoji SOHN viešnagė Vilniuje buvo tikrai pavykusi – jis spėjo apsilankyti LRT laidoje „Labas rytas, Lietuva“, davė kelis interviu Lietuvos žurnalistams ir vizitą baigė koncertu „Lofte“. Vilniaus publikos laukia dar vienas tikras ir magiškas koncertas. Visi, kas buvo pirmajame koncerte „Lofte“, tam pritars“, – sakė muzikos agentūros „8 Days A Week” partneris Martynas Butkevičius.

Karjeros pradžioje Londoną į Vieną iškeitęs, šiandien SOHN savo dienas leidžia Los Andžele. Čia Christopheris Tayloras vedė savo mylimąją ir tapo tėvu. Legendinės britų leidyklos „4AD” globojamam atlikėjui reikėjo pertraukos ir pakeisti aplinką. Juk pristatydami debiutinį albumą „Tremors“ SOHN ir komanda pasaulį išmaišė net tris kartus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Naujausias SOHN albumas „Rennen“ pasirodė metų pradžioje kartu su „Bonobo“ ir „The xx“ įrašais. 10 kūrinių albumas apibrėžia asmeninius SOHN išgyvenimus, klimato kaitos problemas ir politinę situaciją pasaulyje. Jo pavadinimas vokiečių kalba reiškia veiksmažodį „bėgu“ ir jis puikiai atspindi dabartinę autoriaus filosofiją. SOHN norėjo nustebinti pats save ir, atrodo, kad jam pavyko. Įdomi detalė – albume taip pat įrašyti tuščių vyno butelių, virtuvės indų ir namų aplinkos garsai.

„Šis albumas yra tai, ko mums reikia – puikus garso takelis ir šokiams, ir ašaroms“, – savo apžvalgoje gerų žodžių negailėjo žinomas muzikos tinklaraštis „Line of Best Fit“.

SOHN karjeros trajektorija sparčiai kyla į viršų. Jis parodė, kad nėra tik vieno  albumo atlikėjas. Visi keturi albumo singlai „Signal“, „Conrad“, „Rennen“ ir „Hard Liquor“ buvo sutikti puikiai. Šį albumą taip pat lydėjo pasirodymai JAV pokalbių laidoje „Jimmy Kimmel Live!“ ir žinomos JAV radijo stoties „KCRW“ studijoje.

Stilius jam – ne paskutinėje vietoje. Visada juodai apsivilkęs SOHN pradėjo nešioti skrybėlę ir pakeitė muzikos komunikacijos estetiką. Jau minėtą vaizdo klipą „Signal“ režisavo ir jame nusifilmavo garsi aktorė Milla Jovovich, kurią išgarsino vaidmenys filmuose „Absoliutus blogis“.

SOHN ne tik atlikėjas, bet ir tiesiog geras prodiuseris. Jis rašė dainas Rihannai, Banks, Kwabs ir „Aquillo“. Remiksai kitiems taip pat labai svarbi SOHN kūrybos dalis. Jis įrašė Lanos Del Rey, „Wild Beasts“, „The Weeknd“, „Honne“ ir „Rhye“ hitų versijas.

Vien šį pavasarį SOHN surengė 46 pasirodymus JAV ir Europoje. Ką tik įvykusiame muzikos ir menų festivalyje „Coachella“ į jo pasirodymą netilpo visi norintys. Šią vasarą SOHN laukia pasirodymai „Rock Werchter“, „Melt“, „Sonar“, „Latitude“ ir kituose didžiuosiuose Europos festivaliuose. Liepą jis taip pat apšildys britų indie roko grupės „Alt-J“ koncertų turą valstijose. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.