Kultūra

2017.04.21 14:54

Debiutuojančioje grupėje „balú“ – žinomi Lietuvos muzikantai

lrytas.lt2017.04.21 14:54

Lietuvos muzikos džiunglėse pasirodė naujokė – grupė „balú“, kuri pristato savo pirmąją dainą ir jai sukurtą vaizdo klipą „Tell Me Why“. 

Scenos profesionalai, susibūrę į naują muzikinį projektą, – turbūt taip tiksliausiai reikėtų pristatyti „balú“ narius Gintę Sičiūnaitę, Julių Valančauską ir Mindaugą Balčiūną.

Nors groja daugiausiai elektroninę muziką ir savo kūryboje eksperimentuoja, grupė „balú“ stengiasi viską atlikti gyvų instrumentų, o ne sintetinių garsų pagalba.

„Pagrindinė „balú“ idėja yra kurti šiuolaikišką, dabartines muzikos tendencijas atitinkančią muziką, sujungiant elektroninį ir gyvą skambesį. Norime suteikti klausytojui gyvumo ir tikrumo įspūdį. Mano manymu, taip kuriame savitą ir, svarbiausia, mums patiems labai artimą stilių“, – pasakoja bosine gitara grupėje „balú“ grojantis J. Valančauskas.

„Ši daina turėjo tiek įvairiausių versijų, tiek variantų... Visgi tai pirmasis kūrinys, tad jį norisi kaip įmanoma labiau nugludinti, kad jis būtų tobulas. Prie „balú“ idėjos dirbome net kelerius metus, kartu kūrėme, augome ir tobulėjome, tad dainos „Tell Me Why“ debiutas mums yra labai svarbus.

Šiandien mes savo mintimis, savo kūryba dalijamės ne tik su draugais ar šeimos nariais, bet ir su visais muzikos mylėtojais“, – sako grupės „balú“ vokalistė G. Sičiūnaitė.

Vaizdo klipą dainai „Tell Me Why“ kūrė tarptautinė komanda: režisierė Laura Kazbaraitė, prodiuseriai Alvydas Kaškonas ir Benita Paplauskaitė, kinematografas iš Suomijos Jarmo Kiuru.

„Labai džiaugiuosi, jog galėjau bendradarbiauti su tokiais profesionaliais ir muzikai atsidavusiais atlikėjais. Kadangi „balú“ – jaunas projektas, klipe siekiau išryškinti kūrybos augimo grožį: nuo idėjos atsiradimo, pirmų nedrąsių žingsnių link mikrofono iki bendro komandinio darbo rezultato. Taigi klipas dainai „Tell me why“ – lyg kūrėjo kelio metafora“, – sako režisierė L. Kazbaraitė.

Grupės nariai dar iki vasaros žada pateikti daug naujienų, o dabar siūlo patiems įvertinti pirmąjį „balú“ kūrinį. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt