Naujienų srautas

Kultūra2017.04.21 11:22

Architektas: „Open House Vilnius“ rodo architektūrą tikrąja to žodžio prasme

Savaitgalį sostinėje startuoja trečiasis architektūros festivalis „Open House Vilnius“. Šiemet vilniečiams ir miesto svečiams duris atvers 50 skirtingų pastatų. Architektas Tomas Grunskis pažymi, kad festivalio metu galėsime aplankyti įvairių laikotarpių pastatus ir pažinti architektūrą ne tik iš išorės, bet ir pamatyti įdomių interjerų.

„Bus XIX-ojo amžiaus medinės architektūros (Literatūrinis A. Puškino muziejus), kur, pasirodo, yra išlikę nuostabūs, gana autentiški interjerai, iki pačių naujausių pastatų, kuriems nėra net penkerių metų“, – pasakoja T. Grunskis.

Architekto nuomone, šiais laikais žmonės architektūra įvardija bet kokius pastatus, tačiau šiame festivalyje bus proga iš arčiau susipažinti su kokybiška, tikrąja architektūra.

„Žavi kultūringi pastatai, tiek seni, tiek ir nauji. Tie, kuriuose yra architektūros gelmė, kur apskritai yra architektūros. Nes mes architektūra dažnai pavadiname dalykus, kurių taip neturėtume vadinti. Tai tiesiog stiklo dėžutės ar prekybinės salės. Tai nėra architektūra. „Open House“ rodo architektūrą tikrąja to žodžio prasme, daugeliu atvejų“, – sako architektas.

Daugiau apie tai – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi