Kultūra

2015.09.08 13:45

Medijų meno festivalis „Enter" – dialogo erdvė

LRT.lt2015.09.08 13:45

Medijų meno festivalis „Enter“ jau vienuoliktą kartą taps metine medijų meno fanų, kūrėjų, tyrinėtojų susitikimo vieta. Kodėl tokie susitikimai būtini? Todėl, kad medijų technologijos vystosi daug sparčiau, negu mūsų gebėjimas suvokti jų įtaką visuomenės gyvenimui, rašoma Šiaulių dailės galerijos pranešime spaudai.

Medijų meno festivalis „Enter“ jau vienuoliktą kartą taps metine medijų meno fanų, kūrėjų, tyrinėtojų susitikimo vieta. Kodėl tokie susitikimai būtini? Todėl, kad medijų technologijos vystosi daug sparčiau, negu mūsų gebėjimas suvokti jų įtaką visuomenės gyvenimui, rašoma Šiaulių dailės galerijos pranešime spaudai.

Tyrinėjant, diskutuojant, keičiantis įžvalgomis ir patirtimis šis procesas tampa matomesnis. Aiškėja medijų tyrinėjimų kryptys, medijų menininkų kūrybos perspektyvos. Ryškėja virtualaus pasaulio įtaka realiems mūsų gyvenimams, skaitmeninių vaizdų reikšmė tikrovės sampratai. Tokia kūrybine medijų tyrinėjimo laboratorija gegužės 10–11 d. taps Šiaulių dailės galerija.

Kaip keičiasi ir kur link krypsta medijų meno studijos? Apie tai audiovizualiniame seminare diskutuos, savo ir kolegų kūrybą pristatys medijų menus UK studijuojantys Vytautas Aleksandras Rudys (The University of Bradford), Eugenijus Barzdžius (University of Wales, Newport), Geistė Marija Kinčinaitytė (Goldsmiths, University of London), Matas Zaloga (University of Derby). Tai bus puiki proga ne tik palyginti medijų meno studijas bet ir pažiūrėti filmų, kompiuterinės grafikos, fotografijos kūrinių. Vilniaus dailės akademijos dėstytoja, medijų menininkė Jurgita Remeikytė savo ruožtu pademonstruos dabartines VDA fotografijos ir medijų meno katedros kūrybos kryptis.

Šiais metais bus daugiau dėmesio skiriama ir kino menui. „Enter“ programoje numatytas, kino menui ir studijoms skirtas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) renginys „Dialogų cechas“. Jame dalyvaus ir savo patirtimi dalinsis žinomi Lietuvos kino menininkai.

Šiuolaikinis kūrybingumas neįsivaizduojamas be novatoriško požiūrio, be mokslų, technologijų ir meno sintezės. Vizualinio raštingumo, kūrybinio skaitmeninių technologijų panaudojimo galimybes vaikai ir jaunimas galės išbandyti edukaciniuose festivalio renginiuose, kuriuos ves žinomi Lietuvos medijų meno kūrėjai.

Šiais metais į festivalį vėl grįžta šiuolaikinis šokis. Televizinės retorikos, virtualių istorijų ir kūno plastikos sintezę matysime talentingos šokėjos Austėjos Vilkaitytės šokio projekte – „Lietuva brangi“.

Garso meno, šamanistinės elektronikos ir kompiuterinės muzikos panorama išsiskleis festivalio muzikinėje dalyje. Savita elektroninės muzikos kompozitorė „Umiko“, Alternatyvios muzikos apdovanojimuose „T.Ė.T.Ė.“ geriausios eksperimentinės grupės apdovanojimą pelniusi šiuolaikinės elektroninės muzikos grupė „AVaspo“, prisiekęs garso meno architektas Tomas Grunskis su savo komanda pateiks klausytojui visas įmanomas elektronikos, garso ir ritualo jungtis.

Yra žmonių grupė, kuri negali be gero kino, be panirimo į intelektualaus vaizdo slinktis. Tokiai publikai skirta LMTA tarptautinio kino meno studentų filmų festivalio programa.

Festivalio parodoje bus pristatyti Lietuvo ir užsienio medijų meno kūrėjų darbai, veiks įvairios kūrybinės laboratorijos. Alternatyvių leidybos formų galimybėmis dalinsis „Zinzine Fabrik” mikro leidykla.

Koncpetualios fotografijos, medijų performansų pristatymus, kūrybines laboratorijas rengia jaunieji Vilniaus ir Šiaulių medijų meno atstovai. Taip pat bus galima susipažinti su anarchistinio tinklo menininko Laimono Zako projektu „Glitchr“. Menininkas naudoja kūrybiško programavimo būdus, kurdamas savitą internetinę facebook‘o aplinkos estetiką.

Šių metų „Enter“ programa labiau orientuota į diskusijos, minties plėtotės, kūrybinio eksperimento erdvę, tačiau finalinis elektroninės muzikos renginys atkurs festivalinę rimties ir linksmybių pusiausvyrą. Kviečiame visus jus prisijungti į skaitmeninį prasmingų pramogų sūkurį „Enter“ festivalio metu!