Naujienų srautas

Kultūra2017.04.19 12:00

Žymus britų dramaturgas: žmonės nerimauja, jog ėjimas į teatrą neatpirks rizikos

Šią savaitę Vilniuje vyksta šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Dramokratija“, kurio dalyviai, jaunieji pjesių autoriai, patirties ir žinių sėmėsi iš žymaus britų dramaturgo Chriso Thorpe`o. 

Ch. Thorpe`as – britų dramaturgas ir aktorius, žinomas dėl savo įtraukiančių monospektaklių, diskusijų su auditorija ir liberalių idėjų teatre. Jis yra vienas iš kūrybinės asociacijos „Unlimited“ steigėjų, jo pjesės statomos visame pasaulyje – Europoje, Azijoje, Afrikoje bei Jungtinėse Valstijose.

2011-aisiais Edinburgo teatrų festivalyje „Fringe“ Ch. Thorpe`as buvo apdovanotas „Fringe First“ apdovanojimu už pjesę, kurioje kalbama apie klaidas ir apie tai, kaip panašiai mes mąstome.

„Tai pjesė, kurią parašiau su draugu poetu. Vietoje to, kad veiksmas vyktų teatre, tai gali vykti bet kur. Dažniausiai pasirodymą atliekame biuruose. Prisijungia 25 žmonės ir visi drauge sėdime prie vieno ilgo stalo. Tai pjesė apie žmonių klaidas ir apie tai, kaip mums,  žmonėms yra sudėtinga prisipažinti, kad padarėme klaidą, arba pasimokyti iš savo klaidų. Pjesė yra apie tą momentą, kai supranti, jog nieko negali padaryti ir pakeisti. Raginame žmones su mumis kalbėti apie klaidas. Vaišiname susirinkusius arbata, norime, kad žmonės jaustųsi patogiai“, – sako dramaturgas.

Ch. Thorpe`as pastebi, kad daug kūrėjų Britanijoje stengiasi sukurti tarsi laboratoriją atradimams teatre ir diskusijoms su žiūrovais.

„Žiūrovai ir kūrėjai visada palaiko ryšį, nesvarbu, kad vieni sėdi tamsioje salėje, o kiti scenos šviesoje. Tu taip pat turi gyvenimą, tokį patį, kaip ir aš. Juk teatras gali būti kaip pokalbis ir patirčių mainai. <...> Manau, kad žmonės nerimauja, jog ėjimas į teatrą neatpirks rizikos, kurią jie prisiima. Manau, kad mums reikia kalbėtis su žmonėmis, parodyti jiems, jog teatras yra rizika, kurią verta prisiimti. Ir tai galima padaryti parodant teatrą“, – sako Ch. Thorpe`as.

Daugiau apie tai – Ievos Balsiūnaitės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi