Kultūra

2017.04.14 00:16

Šiaulių teatre – premjera

Lidija Jankauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.04.14 00:16

Valstybiniame Šiaulių dramos teatre – premjera. Vokiečių autoriaus Mariuso von Mayenburgo dramą „Skulptūra" pastatė režisierius Paulius Ignatavičius.

Naujausios dramaturgo Mariuso von Mayenburgo pjesės „Skulptūra“, parašytos prieš dvejus metus,  centre – pasiturinti europiečių šeima. Jos ramus gyvenimas sutrinka, kai šeimoje pasirodo žemesnės socialinės klasės atstovė – valytoja Džesika, atvykusi iš trečiosios šalies. Pjesėje išorinių įvykių nedaug, tačiau scena po scenos tarp žmonos Ulrikės, vyro Michaelio ir jų sūnaus Vincento atsiveria dvasinė tuštuma, vedanti į moralinę ir fizinę destrukciją. Pasak režisieriaus, pjesė sudomino jį šiandien Europoje aktualiu apsimestiniu humanizmu.

„Mes esame gudrūs būti humaniški, kol nesusiduriame realiai su kažkokiomis problemomis, konkrečiu žmogumi, kai mes susiduriame su konkrečiu kitokiu truputėlį žmogumi, tai tada mūsų tas humanizmas dingsta, ir mes patiriame vertybių krizę,“ – sakė režisierius P. Ignatavičius.

Spektaklis apima tris temas – šeimos krizę, visuomenės vertybes, gyvenimo ir meno santykį. Personažai  netradiciški – fragmentuoti, nes vienu metu scenoje veiksmas vyksta skirtingu laiku ir skirtingose erdvėse

„Yra įdomu kapstytis po tas povandenines sroves. Dramaturgija labai, gera labai gerai išrašyti dialogai. Retai būna, kad skaitai pjesę ir tu jau įsivaizduoji, ir nori tenai būti, todėl kad labai gerai išrašytas antras planas, tai, ką personažai galvoja, ne tai, ką šneka, o tai, ką galvoja“, – kalbėjo aktorius Dalius Jančiauskas.

„Per vieną istoriją, kiekvienoje scenoje ji kitokia, tai yra įdomu ir iššūkis, kad tu čia verkei, o čia jau juokiesi. Čia esi aristokratė, o čia visai žemiška“, – pasakojo aktorė Inga Norkutė

Spektaklio premjera Šiaulių dramos teatre – šįvakar ir rytoj.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.