Kultūra

2017.04.13 18:50

S. Skvernelis neatmeta valstybinio finansavimo idėjos koncertų salei Vilniuje

BNS2017.04.13 18:50

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad vyriausybė ieškotų lėšų koncertų salei ant Tauro kalno Vilniuje, buvusių Profsąjungų rūmų vietoje, jei savivaldybė išspręs teisinius ginčus ir parengs visuomenei naudingą projektą.

„Pirmiausia turi savivaldybė susitvarkyti su savo kompetencijos klausimais, išspręsti tas teisines kliūtis ar ginčus – kas ten yra, man sunku pasakyti, kažkokios, matyt, įtampos su savininkais yra. Kada tai bus išspręsta ir bus pateiktas projektas, kas ten galėtų stovėti, tikrai, (jei bus – BNS) visus tarptautinius standartus atitinkanti koncertų salė, tai su kultūros ministerija ir spręsime, kiek reikalinga vyriausybės pagalba“,  –žurnalistams ketvirtadienį sakė S. Skvernelis.

Premjeras sako, kad salės statybas būtų galima finansuoti iš Valstybės investicijų programos ar „kitokiomis priemonėmis“. Jis pozityviai vertino Vilniaus savivaldybės vadovams kylančias idėjas, nes jos gali įkvėpti ir visuomenę, ir pačią vyriausybę tikėti jomis.

„Mes, tie patys vyriausybės nariai, tikrai neturėtumėme žiūrėti vien per piniginį klausimą, kad nėra a priori lėšų ir jūs jokių idėjų neturėkite. Manau, jei idėja bus patraukli, gera, naudinga, reikalinga valstybei, bus galima kalbėti apie idėjos realizavimą ir finansinio pagrindo atsiradimą“, – konstatavo vyriausybės vadovas.

Vilniaus miesto savivaldybės iliustr.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius ketvirtadienį dar kartą pristatė planus vietoje šiuo metu apleistų buvusių Profesinių sąjungų rūmų pastatyti 1500 vietų koncertų salę, kurios akustika būtų tinkama kokybiškiems klasikinės muzikos koncertams.

Profsąjungų rūmus šiuo metu valdančiai įmonei „VIPC Vilnius“ paskelbtas bankrotas, bankroto administratorius Stasys Poškus siekia iš savivaldybės ir vyriausybės už esą vilkintas procedūras prisiteisti per 12 mln. eurų. Patys rūmai parduodami viešose varžytynėse už 11,5 mln. eurų pradinę kainą.

R. Šimašius sieja įmonės bankrotą su siekiu išvengti priskaičiuotų Nekilnojamojo turto mokesčių, jis taip pat abejoja siūlomos kainos už rūmus pagrįstumu ir žada su savininkais dar derėtis dėl jų įsigijimo.

1911 metais ant Tauro kalno buvo nupirktas žemės sklypas Tautos namams pastatyti. Projekto iniciatorius Jonas Basanavičius važiavo į JAV rinkti lėšų statyboms. Tačiau ir tuomet Tautos namai Vilniuje neatsirado.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.