Naujienų srautas

Kultūra2017.04.12 10:01

Teatro „Atviras ratas“ premjera: personažai čia tampa savo paties įkaitais

Menų spaustuvėje – teatro „Atviras ratas“ premjera, režisierės Ievos Stundžytės spektaklis pagal jos pačios pjesę „Identify“, kurios personažai ieško savęs ir toje paieškoje tampa savęs paties įkaitais.

I. Stundžytė pjesę „Identify“ parašė prieš keletą metų, tačiau sako niekada negalvojusi jos statyti teatro scenoje, tačiau prieš porą metų ją pastatė drauge su muzikos ir teatro akademijos trečio kurso aktorinio meistriškumo studentais, ir spektaklis tapo jų baigiamuoju spektakliu.  

„Pjesės tekstas pasirašytas pseudonimu. Man patinka rašant keisti tapatybę, „nusimesti“ nuo savęs asmenybę ir gyvenimą. „Atviro rato“ teatro nariai pagalvojo, kad pjesės autorius – olandų dramaturgas, nes pasirašiau Jano Van Eiko vardu. Jiems net nešovė mintis, kad tai flamandų dailininkas“, – pasakojo režisierė I. Stundžytė.

Spektaklyje vaidina ir „Atviro teatro“ aktoriai ir buvę studentai, vaidinę ankstesniame pjesės pastatyme. Kaip sako režisierė, visus pjesės personažus sieja giminystė, bendra praeitis ar atsitiktiniai ryšiai, visi jie ieškodami savęs, bando atsakyti į klausimą, kas daro sprendimus, ar pats gyvenimas, ar dievas, ar tu pats.

„Pjesėj temų labai daug, bet pati pagrindinė – apie gyvenimo prasmę, gyvenimo prasmės paieškas. Pjesėje veikia labai skirtingi mūsų sociumo atstovai, nuo išsilavinusių iki žemesnio intelekto atstovų, spektaklyje vartojama ir necenzūrinė kalba, nes mūsų visuomenė, deja, tokia yra“, – neslėpė kūrinio autorė.

Spektaklio premjera Menų spaustuvėje antradienį ir ketvirtadienį, kitą savaitę spektaklis bus rodomas Girstučio kultūros ir sporto centre Kaune, Lietuvos teatrų pavasario festivalyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi