Kultūra

2015.09.08 13:45

Vilniuje baigiasi 15-asis festivalis „Sugrįžimai“

ELTA2015.09.08 13:45

Beveik mėnesį muzikos gurmanus džiuginęs 15-asis tarptautinis muzikos festivalis „Sugrįžimai“ atsisveikina su klausytojais.

Beveik mėnesį muzikos gurmanus džiuginęs 15-asis tarptautinis muzikos festivalis „Sugrįžimai“ atsisveikina su klausytojais.

Ketvirtadienį festivalį Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vainikuos pianistė ir kompozitorė iš Didžiosios Britanijos Evelina Puzaitė bei fortepijoninis kvintetas COSIMA. Šiame kvintete smuiku griežia ir lietuvis Algirdas Galdikas, studijuojantis Karališkajame muzikos koledže Londone.

Baigiamajame „Sugrįžimų“ koncerte skambės M. K. Čiurlionio, E. Puzaitės, E. Elgaro, B. Bartoko ir S. Franko kūriniai.

Festivalį rengiantis Lietuvos muzikų rėmimo fondas šįmet į tėvynę vėl sukvietė gražų būrį įvairiuose žemynuose studijuojančių ar dirbančių lietuvių muzikų ir jų kolegų iš užsienio.

Jubiliejinis festivalis „Sugrįžimai“ šįmet lankėsi Vilniuje, Kaune, Marijampolėje ir Utenoje. Festivalyje svečiavosi muzikai iš 12 šalių: JAV, Norvegijos, Austrijos, Vokietijos, Rusijos, Italijos, Didžiosios Britanijos, Japonijos, Lietuvos, Kinijos, Australijos (Tasmanijos) ir Gernsio. Šių metų „Sugrįžimų“ geografija prasiplėtė nauja šalimi – Kinija.

Festivalio koncertuose dalyvavo per 30 atlikėjų, tarp jų – 12 lietuvių, studijuojančių, besitobulinančių ir gyvenančių užsienyje, 6 jų kolegos ir 16 muzikų iš Lietuvos.

Festivalio koncertai vyko Vilniaus rotušėje, Nacionalinėje filharmonijoje, šv. Jonų bažnyčioje, Vilniaus arkikatedroje, Vilniaus paveikslų galerijoje, Taikomosios dailės muziejuje, Stasio Vainiūno namuose, Marijampolės kultūros centre, Kauno filharmonijoje, Utenos muzikos mokykloje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt