Naujienų srautas

Kultūra2017.04.07 11:38

„Kino pavasaryje“ nugalėjo A. Stonio „Moteris ir ledynas“

Po dviejų savaičių kino maratono iškilmingoje „Kino pavasario“ uždarymo ceremonijoje buvo apdovanoti geriausi festivalio filmai. Konkursinėje programoje „Baltijos žvilgsnis“ pagrindinis prizas atiteko lietuvio Audriaus Stonio dokumentiniam filmui „Moteris ir ledynas“, programoje „Nauja Europa – nauji vardai“ apdovanota Jano P. Matuszyńskio juosta „Paskutinė šeima“.

Atsiimdamas pagrindinį programos „Baltijos žvilgsnis“ apdovanojimą režisierius A.Stonys sakė: „Nežinau ką ir besakyti, esu nustebintas, sujaudintas. Mano filme beveik nėra žodžių, yra vienas sakinys apie bulvinius blynus, tai aš irgi daug jums nesakysiu. Labai jums ačiū.“ Nugalėtojui atiteko 5000 eurų vertės piniginis prizas, įsteigtas Vilniaus miesto savivaldybės.

Po apdovanojimų ceremonijos vykusioje spaudos konferencijoje režisierius tikino, jog apdovanojimo nesitikėjo, nes konkursas buvo labai stiprus: „Sergejus Loznitsa yra didžiausias mano įkvėpėjas, būti konkurse kartu su juo… Ko gi gali tikėtis?“

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/kultura/naujiena/kinas/kino-pavasario-konkursinese- Geriausiu programos „Baltijos žvilgsnis“ režisieriumi buvo pripažintas Sergejus Loznitsa, sukūręs dokumentinį filmą „Austerlicas“. „Džiaugiuosi gaudamas apdovanojimą savo antrame mylimiausiame mieste po Kijevo. Ačiū“, – sakė režisierius.

„Dirbu kine kaip mokslininkas, kaip antropologas. Man labai įdomūs žmonės. Ieškau vietų, kur galiu rasti paradoksus ir paradoksalias situacijas“, – spaudos konferencijoje tikino S. Loznitsa.

Geriausia programos aktore tapo Lene Cecilia Sparrow, atlikusi pagrindinį vaidmenį filme „Samių kraujas“, geriausiu aktoriumi buvo pripažintas Piotras Skvorstovas už vaidmenį filme „Mokinys“.

Konkursinėje programoje „Nauja Europa – nauji vardai“ nugalėjo Jano P. Matuszyńskio juosta „Paskutinė šeima“. Prizą atsiėmęs režisierius dėkojo žiuri ir festivaliui. Filmui atiteko 5000 eurų vertės piniginis prizas, įsteigtas Vilniaus miesto savivaldybės.

„Lietuva yra puiki šalis. Mano filmas bus rodomas Lietuvos kino teatruose ir apdovanojimas turbūt reiškia, kad daugiau žmonių jį pamatys“, – sakė režisierius spaudos konferencijoje, patikinęs, kad Lietuvoje ir Lenkijoje filmas buvo sutiktas skirtingai, tai neišvengiama, nes filme pasakojama istorija apie dalininką Zdzisławą Beksińskį Lenkijoje yra puikiai žinoma.

Paklaustas apie darbą su aktoriaus, režisierius neslėpė, jog procesas buvo ilgas: „Kai sužinojau, kad vaidins būtent šie aktoriai, turėjome daug laiko, kurio mums suteikė prodiuseriai, kad sukurtume „šeimą“. Tai užtruko penkis šešis mėnesius. Per šį laiką skaitėme scenarijų, apie jį kalbėjome, kai kurias scenas perrašėme“, – sakė Janas P. Matuszyńskis, atkreipęs dėmesį, jog su aktoriais peržiūrėjo ir visus paties Z. Beksińskio kurtus įrašus VHS kasetėse.

Geriausiais programos režisieriais buvo pripažinti filmo „Šlovė“ kūrėjai Kristina Grozeva ir Petaras Valchanovas. Geriausios aktorės apdovanojimas atiteko Miai Petričević už vaidmenį filme „Nespoksok į mano lėkštę“, geriausio aktoriaus prizas – Mariui Repšiui, suvaidinusiam filme „Šventasis“.

Apdovanojimą už M. Repšį atsiėmęs režisierius Andrius Blaževičius spaudos konferencijoje sakė, jog jiedu pažįstami jau dešimtmetį ir M. Repšys vaidina visuose jo filmuose. „Iš anksto žinojau, kad jis vaidins „Šventajame“. Lietuvoje sunku rasti aktorių su tokiu kūnu ir tokiu talentu“, – sakė A. Blaževičius, patikinęs, jog tai ne paskutinis jo filmas, kuriame vaidino M. Repšys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi