Naujienų srautas

Kultūra2017.04.04 21:00

Grupės „Nouvelle Vague“ pradžia – susapnuota vieno jos pradininkų

Vieną 2003 metų naktį Marcas Collinas susapnavo paplūdimiu vaikštančią ir bossa novos stiliumi populiarų kūrinį „Love will tear us apart“ grojančią merginą. Vos nubudęs jis griebę telefoną ir paskambino Olivieriui Libaux.

„Įdėmiai išklausiau jo pasakojimą, bet sunkiai galėjau įsivaizduoti Joy‘aus Divisiono dainą bossa novos stiliumi. Tai skambėjo šiek tiek beprotiškai. Vis dėlto, po kurio laiko įrašėme ne tik šią, bet ir daug kitų populiarių dainų“, – prisimena O. Libaux. 

Smagus eksperimentas pop muzikos veteranų dainas įvilkti į naują rūbą netrukus išaugo į albumą, po kurio laiko koncertuoti juos kvietė ne tik į Londono Karališkąją Alberto salę, bet ir į „Hollywood Bowl“ teatrą Los Andžele bei gimtojo Paryžiaus „Olympios“ areną. 

Bičiuliai sako, kad iki šiol „koverius“ atliekantys dainininkai jiems neprilygo. 

„Atsiliepimų išgirdome tik po to, kai išleidome pirmąjį albumą. Su dainų autoriais neieškojome jokio kontakto. Bet gi rinkomės tik savo dievaičių, gerokai vyresnių atlikėjų kūrinius, su kuriais patys užaugome, stengėmės juos prikelti naujam gyvenimui“, – sako O. Libaux. 

Pirmasis albumas akimirksniu pasklido po pasaulį. Grupės nariai tikina to nesitikėję. Telefonas netilo: koncertuoti kvietė ir į Berlyną, ir į Londoną. 

„Grojome Stokholme, ten koncertavo ir Mickas Jonesas iš grupės „the Clash“. Žurnalistė jo paklausė, kaip jaučiasi, kad tuo pat metu, tame pačiame mieste su jų perdainuotais kūriniais koncertuojame ir mes. Jis atsakė, kad puikiai žino mūsų grupę ir ši jam labai patinka. Negalėjome tuo patikėti“, – prisimena O. Libaux. 

Visoje Europoje populiari muzikos grupė „Nouvelle Vague“ – maištautojai ant scenos ir romantikai už jos ribų.  Elegantiški scenos chuliganai naujam gyvenimui prikelia iki skausmo pažįstamas ir šiek tiek pabodusias dainas. 

Jei reikėtų rinktis, kur koncertuoti – didžiulėse arenose ar apleistuose angaruose – šie prancūzai neabejotinai pasirinktų pastaruosius. 

O į argumentus apie galimybę užkariavus plačiąsias mases susižerti milijonus, jie tik moja ranka: gyvena gerai, pinigų visada pakanka vynui, o prabangūs automobiliai ir blizgūs daiktai – ne jų stilius. 

Gal dėl tvirto charakterio jie ir vadinami kietais riešutėliais. 

Plačiau apie šią grupę – laidos „Gyvenimas“ pasakojime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi