Kultūra

2017.04.04 10:19

Pasauliniuose fotografijos apdovanojimuose paskelbta geriausia nuotrauka iš Lietuvos

LRT.lt2017.04.04 10:19

Praėjusią savaitę „Sony“ pasaulinių fotografijos apdovanojimų komisija paskelbė geriausias nacionalines nuotraukas. Tarp lietuvių fotografų geriausiu darbu išrinkta Tado Kazakevičiaus nuotrauka pavadinimu „Ugnė, Dovydas ir Egidijus“, kurioje užfiksuoti su šuneliu žaidžiantys vaikai, rašoma pranešime spaudai.

Pirmą vietą „Sony“ konkurso Nacionalinėje kategorijoje užtikrinusį kadrą T. Kazakevičius užfiksavo praėjusių metų vasarą lankydamasis Laumėnų kaime, Ukmergės rajone. Ši nuotrauka yra dokumentinės fotografijos ciklo, pavadinto „Tai, ko nebebus“, dalis, kuriame fotografas fiksuoja nykstančią Lietuvos provinciją.

„Esu be galo laimingas, kad vienas iš mano paties mėgstamiausių metų kadrų tapo Nacionalinio apdovanojimo laimėtoju. Man tai didžiulis įvertinimas ir didžiulė paskata“, – sakė 32-jų T. Kazakevičius, dirbantis reklamos ir grafinio dizaino srityje.

Pasak T. Kazakevičiaus, savo laisvalaikį jis skiria dokumentinei ir portretinei fotografijai. Šia sritimi jis domisi iš viso jau devynerius metus, o septynerius pastaruosius metus didžiausią dėmesį kreipia į žmonių ir socialinės problematikos temas. „Sony“ apdovanojimų laimėtojas teigia esąs tradicinės juostinės fotografijos entuziastas ir mėgsta naudoti vidutinio formato fotoaparatus.

„Sony“ pasauliniai fotografijos apdovanojimai yra didžiausias pasaulyje fotografijos konkursas, kuriame varžosi fotografijos profesionalai ir mėgėjai iš įvairų pasaulio šalių. Nacionalinės kategorijoje apdovanojimų komisija išrinko po tris geriausias nuotraukas iš 65 šalių.

Tarp lietuvių fotografų antrą vietą užėmė Ruslano Bolgovo portretinė nuotrauka „Juodoji kaukė“, trečioji vieta atiteko Karolio Janulio gamtos kadrui „Garlandas“. Visos geriausios Nacionalinės kategorijos nuotraukos iš kiekvienos šalies paskelbtos konkurso svetainėje.

Nacionalinio konkurso nugalėtojų darbai bus eksponuojami su kitomis geriausiomis „Sony“ apdovanojimų nuotraukomis specialioje parodoje, kuri balandžio 21-gegužės 7 d. vyks Londone. Šios nuotraukos taip pat bus išspausdintos metiniame „Sony“ pasaulinių fotografijos apdovanojimų albume.

Daugiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.