Naujienų srautas

Kultūra2017.04.01 11:59

Paskelbti lietuviškų muzikinių klipų konkurso nugalėtojai

LRT.lt 2017.04.01 11:59

Penktadienį įvyko antrojo „Kino pavasario“ ir agentūros „Zest“ organizuojamo lietuviškų muzikinių klipų konkurso finalas. Didžiajame ekrane buvo parodyta 15 stipriausių praėjusių metų lietuviškų muzikinių klipų, o tarptautinė žiuri tarė savo balsą dėl nugalėtojų.

Susumavus balsus, nugalėtoju paskelbtas hiphopo grupės „Despotin Fam“ klipas dainai „Nemiriau“. Jį režisavo ir scenarijų rašė Gintarė Minelgaitė, tarptautinę patirtį turinti performansų menininkė, rašoma pranešime spaudai.

Žinoma kaip avangardinio meno kūrėja, ji siurrealias idėjas sudėjo ir į „Nemiriau“: čia vaidinantys aktoriai įkūnija kostiumo dailininkės iš Olandijos Mette Sterre sukurtą būtybę – gauruotą padarą „Hummelmania“.

„Žmonės, bijodami pasikliauti savo subjektyviu pasaulio supratimu dažnai remiasi tik tuo, ką gali pamatyti, išgirsti arba paliesti. O čia atsiranda sapnai, iliuzijos, susiduria priešmirtinis ir pomirtinis pasauliai“, – klipo idėją pasakojo režisierė.

Klipą prodiusavo Vitalijus Vaiper Puzyriovas, filmavo Vytenis Krisčiūnas ir Pijus Džiugas Meižis, kostiumus kūrė Kiber Viber Aistė ir pati Gintarė Minelgaitė.

Net du prizus laimėjo animacija „Lietuvos istorijos repas“

Žiūrint klipus kino salėje neabejotinas favoritas buvo komiko-muzikanto „Šventinis Bankuchenas“ darbas dainai „Lietuvos istorijos repas“, per mažiau nei 6 minutes hiphopo rimais papasakojantis Lietuvos istoriją. Klipas „YouTube“ jau yra peržiūrėtas beveik 3 milijonus kartų. „Kino pavasaryje“ jis laimėjo publikos prizą – į ankstesnius klipų seansus ėję žmonės balsavo už visus dalyvius ir jį išrinko geriausiu.

Taip pat šis klipas laimėjo ir unikalios lietuviško muzikinio klipo vizijos apdovanojimą už savo nestandartišką požiūrį į animaciją. Istorinės Lietuvos asmenybės, kaip karalius Mindaugas, kunigaikštis Gediminas ar knygnešiai, čia pavaizduoti kaip tatuiruoti hipsteriai, važinėjantys riedlentėmis ir DJ`ėjaujantys.

Geriausias debiutas – „Sheep Got Waxed“

Žiuri prizas už geriausio muzikinio klipo debiutą atiteko kitam nestandartiniam klipui – grupės „Sheep Got Waxed“ instrumentinės dainos „Forro“. Nespalvotą, trumpametražį kino filmą primenantį klipą režisavo Mikas Žukauskas, o filmavo operatorius Narvydas Naujalis.

Kaip sako pats režisierius, klipas yra apie „tvarkos apsėstą žmogų“: jo herojus siekia, kad kiekvienas daiktas jo namuose būtų idealiai padėtas, nebūtų jokių nuokrypių. Tai – iliuzija į šiandieninį pasaulį, kuriame, anot režisieriaus, „viskas racionalėja, tampa struktūrizuota, optimizuota. Klaidos galimybė yra užmušinėjama bet kokia kaina.“

„Kino pavasario“ klipus vertino tarptautinė žiuri, kurios trys nariai lietuviškus klipus apskritai matė pirmą kartą. Vienas jų – buvęs Kanų kino festivalio žiuri narys ir Stokholmo kino festivalio programos sudarytojas, Švedijos režisierius ir prodiuseris Johannes Palmroosas.

„Lietuviški klipai išsiskiria savo įvairumu. Kai kurie iš jų – it trumpametražiai fimai, kuriuose atsispindi ir šalies istorija, ir siurealios, fikcinės patirtys. Man juos žiūrėti buvo malonumas“, – apdovanojimų vakarė kalbėjo J. Palmroosas.

Klipų žiuri taip pat sudarė „The Hollywood Reporter“ kino kritikas britas Neilas Youngas, Rygos kino festivalio muzikinių klipų programos kuratorė Agnese Logina, agentūros „New!“ kūrybos vadovas, režisierius Tomas Ramanauskas, viena iš praėjusių metų klipų konkurso nugalėtojų Rūta Kiškytė ir filmų „Ramybė mūsų sapnuose“ bei „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ operatorius Eitvydas Doškus.

Apdovanojimų renginį pradėjo praėjusių metų nugalėtojai – grupė „Ba.“, kino teatre sugrojusi du kūrinius, ekrane gyvai kuriant specialiai jų muzikai paruoštas projekcijas. Projekcijomis pasirūpino audiovizualinių menų studija „Miracles“.

„Šiandien jau antrus metus galėjome įsitikinti, kad lietuviški muzikiniai klipai verti didžiojo ekrano“, – per apdovanojimus sakė konkurso sumanytojas, agentūros „Zest“ vadovas Juozas Piekuras. Žiūrovai dar turės vieną šansą pamatyti šių metų klipus kino ekrane – balandžio 2 d. 14 val. Vilniaus kino teatre „Pasaka“ įvyks papildomas klipų seansas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi