Naujienų srautas

Kultūra2017.03.31 21:44

Valdovų rūmuose eksponuojami M. K. Oginskio gobelenai

Vilniuje, Valdovų rūmuose, eksponuojama dalelė šlovingos Oginskių giminės palikimo. Iš Lenkijos muziejų ir privačių kolekcininkų surinkti Mykolo Kazimiero Oginskio gobelenai, išausti didiko manufaktūroje Slanime, dabartinėje Baltarusijos teritorijoje, prieš 240 metų.

Mykolas Kazimieras Oginskis XVIII a. Slanime buvo įkūręs visą pramonės centrą. Viena iš veiklų – audimo manufaktūra, kurioje M. K. Oginskio meistrai audė kilimus, juostas ir gobelenus. Į Valdovų rūmus atvežta kolekcija, kurią M. K. Oginskis buvo užsakęs savo rezidencijai. Neįprastų spalvų iš lino ir šilko nuausti gobelenai vaizduoja antikinius personažus. Tiksliau, tai skulptūrų, esančių Versalyje, kopijos, tačiau padarytos originaliai – išaustos. Neįprastos ir gobelenų kolekcijos spalvos, vaizduojančios marmuro akmenį, nišų šešėlius.

Dievybių salės, kurioje kabojo gobelenai, kaip ir visos Oginskio rezidencijos Slanime šiandien nėra išlikę. Nors didiko valdymo metais ansamblis dėl čia įkurto teatro, mokyklos, spaustuvės ir audimo dirbtuvių buvo vadinamas Mūzų buveine.

Ekspozicijai Valdovų rūmuose gobelenus paskolino Vavelio karališkoji pilis, Varšuvos karališkosios pilies rinkinių fondas, kolekcininkai.

Plačiau apie tai žiūrėkite Monikos Petrulienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi