Naujienų srautas

Kultūra2017.03.31 16:14

„Kino pavasaris“ jungiasi prie akcijos „Už saugią Lietuvą“

LRT.lt 2017.03.31 16:14

„Kino pavasaris“ siekia ne tik suteikti pramogą, bet ir įžiebti socialinę atsakomybę skatinančias diskusijas, rašoma festivalio pranešime spaudai. Vienas tokių seansų įvyks balandžio 5 d. festivaliui prisijungus prie prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ – bus parodytas filmas visai šeimai „Moliūgėlio gyvenimas“, o po jo organizuojama atviroji diskusija. 

Pagrindinis diskusijos klausimas – ką daryti, kad beglobiai vaikai taip pat augtų laimingi. Diskusijoje dalyvaus specialiai į festivalį atvykstantis „Oskarui“ nominuotas „Moliūgėlio gyvenimo“ režisierius Claude Barras, kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadorius Remigijus Gataveckas, psichologas, „Vaikų linijos“ vadovas Robertas Povilaitis, „Žiburio fondo“ vadovė Kristina Stepanova  ir „Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė. Diskusiją modernuos LRT žurnalistas Richardas Jonaitis. 

„Kino pavasaris“ siekia atkreipti dėmesį į vieną aktualiausių ir jautriausių socialinių temų – beglobius vaikus bei paskatinti įvaikinimą ir vaikų globą šeimose. 

„Moliūgėlio gyvenimas“ (orig. „Ma vie de courgette“, ang. „My Life as a Zucchini“) pasakoja apie devynerių metų našlaitį, besivadinantį  Moliūgėliu, kuris po  motinos mirties atsiduria vaikų namuose. Nors berniukas nebeturi vilties kada nors gyventi didelėje šeimoje ar gražiuose namuose, jis vaikų namuose susiranda draugų, įsimyli mergaitę ir pasijunta laimingas. 

Filmo anonsas:

Ši juoko, skausmo ir džiaugsmo kupina istorija – žmogaus širdies atsparumo ir gelmių simbolis, tapsiantis įkvėpimu kalbėtis labai svarbiomis temomis, rašoma pranešime. Diskusijoje bus aptariami socialiai atsakingi žingsniai, kurie padėtų beglobiams vaikams atsiskleisti, kad jie augtų laimingi, kad galėtų reikštis jų pomėgiai ir gabumai. Diskusijos dalyvių pasisakymais, kaip ir parodytu filmu, bus skatinamas ne tik įsivaikinimas, bet ir globa šeimose – kviestis vaikučius svečiuotis, lankytis savaitgaliais. Diskusijos dalyviai, remdamiesi savo gyvenimiška ir darbine patirtimi, atkreips dėmesį į tai, kad vaikai labiausiai kenčia nuo suaugusiųjų problemų ir priklausomybių.

Dešimtmetį kurtos lėlinės animacijos šedevrą „Moliūgėlio gyvenimas“ išvys ne tik kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai ir bičiuliai, našlaičius globojančios bei įsivaikinusios šeimos bei mažyliai iš vaikų globos namų, bet ir bilietus į seansą įsigiję žiūrovai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi