Naujienų srautas

Kultūra2017.03.31 15:35

„Kino pavasaryje“ – tiesioginės transliacijos iš filmų pristatymų

LRT.lt 2017.03.31 15:35

„Kino pavasario“ metu festivalio būstinėje – kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ – veikia pokalbių studija. Joje vyksta pokalbiai tiek su šalies, tiek su užsienio filmų kūrėjais, kuriuos gali stebėti ne tik festivalio lankytojai, bet ir jo sekėjai socialiniame tinkle „Facebook“.

Pokalbiai vyksta festivalio dienomis 21–22 valandomis.

„Kino pavasaris“, neatsilikdamas nuo Kanų, Berlyno, Toronto ir kitų didžiųjų kino festivalių, įkūrė pokalbių studiją – kino klubą. Čia diskutuojama apie filmus, programas bei kitomis su festivaliu susijusiomis temomis. Kino klubas žiūrovų po seansų ar prieš juos laukia trečiajame aukšte. 

Tarp pašnekovų – garsios prancūzų aktorės Isabelle Huppert dukra Lolita Chammah, vienas garsiausių ukrainiečių režisierių Sergei Loznitsa, naujausią filmą festivalyje pristatysiantis žymus šalies dokumentininkas Audrius Stonys ir kiti reikšmingi kino istorijai filmų kūrėjai.

S. Loznitsa kino kritikų dokumentikos šedevru pavadintame „Austerlice“ tyliai stebi buvusių koncentracijos stovyklų teritorijose atidarytų muziejų lankytojus, jų elgesį. Ko gi jie ten atvažiuoja? Ko jie ten ieško? Ką jie tikisi ten pamatyti?

A. Stonys filme „Moteris ir ledynas“ susitapatina su aukštai Tian Šanio kalnuose 30 metų gyvenančios mokslininkės Aušros Revutaitės vienatve.

Režisierė Tiffany Hsiung atvyksta į festivalį iš Kanados pristatyti filmo labai jautria tema „Atsiprašymas“. Tai pasakojimas apie buvusias „paguodos moteris“, kurios kartu su dar daugiau nei 200 000 Azijos moterų ir mergaičių buvo pagrobtos ir išnaudojamos kaip seksualinės vergės japonų armijos karių Antrojo pasaulinio karo metais. 

Margita Gosheva – dažna festivalio viešnia, 2015 m. ji buvo pripažinta geriausia programos „Nauja Europa – nauji vardai“ aktore už vaidmenį filme „Pamoka“. Ši kartą ji suvaidino tų pačių režisierių – Kristinos Grozevos ir Petario Valchanovo – juostoje „Šlovė“, pasakojančioje įtemptą už valstybinės institucijos durų vykstančią dramą.

Su visais jais galima susitikti festivalio studijoje – kino klube.

Išsami ERGO kino klubo programa:

• kovo 31 d. 21.30 val. pokalbis su filmo „Užtvanka“ aktore Lolita Chammah ir režisiere Laura Schroeder;

• balandžio 1 d. 21.30 val. pokalbis su filmo „Moteris ir ledynas“ režisieriumi Audriumi Stoniu;

• balandžio 2 d. 20.55 val. pokalbis su filmo „Žmonės, kurie ne aš“ režisiere Hadas Ben Aroya;

• balandžio 3 d. 21.30 val. pokalbis su filmo „Atsiprašymas“ režisiere Tiffany Hsiung;

• balandžio 4 d. 21.30 pokalbis su filmo „Šlovė“ pagrindine aktore Margita Gosheva;

• balandžio 5 d. 21 val. pokalbis su filmo „Austerlicas“ režisieriumi, prodiuseriu ir scenarijaus autoriumi Sergei Loznitsa bei kūrybinės grupės nariais Danieliumi Kokanauskiu ir Vladimiru Golovnitskiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi