Kultūra

2017.03.31 07:44

Įteikti G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai

Zinaida Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.03.31 07:44

Panevėžyje šeštą kartą įteikti rašytojos, visuomenės veikėjos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“.

Seimo valdybos įsteigtas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“ skiriamas už pozityvias idėjas, skatinančias visuomenės pilietiškumą, filantropinę veiklą, savanorystę, jaunų žmonių saviraišką. Šiemet iš šešiasdešimties kandidatų nominuota šešiolika.

„Pirmiausia mes norėjome pagerbti ne taip žinomus visuomenei tas biteles ir bitinėlius, kurie nematomai neša tautos kultūros, istorijai medų, palikimą,“ – sakė vertinimo komisijos pirmininkas Stasys Kašauskas.

Tarp apdovanotųjų Jurbarko kultūros centro vadovė Danutė Samienė, Lietuvos nacionalinio muziejaus darbuotoja Aistė Petrauskienė,  asociacijos talka tėviškei pirmininkas Sigitas Juozas Marčiukaitis ir daugelis kitų.

„Pagal savo prisiimtus įsipareigojimus nuo 19 metų jaučiau, jaučiu ir neprašiau jokios malonės finansinės. Iš savo atlyginimo, atlikau daug iniciatyvų“, – kalbėjo asociacijos „Talka tėviškei“ pirmininkas prof. S. J. Marčiukaitis.

„Norėtųsi pasidalinti su visais savo skautais, organizacija, kurioje tūkstančiai savanorių, kurie ugdo jaunąją kartą“, – teigė Šiaulių Gegužių progimnazijos istorijos mokytojas ir skautų vadovas Sergejus Staponkus.

„Tai yra visam mano kraštui, Šventosios upei, pakrantėm, Butėnų kaimui, Svėdasams, Anykščiams, visiems mūsų  žmonėms tiems žmonėms, tarp kurių aš gyvenu, kurie man padeda“, – sakė Anykščių A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus darbuotojas Raimondas Guobis.

Nuo 2011-ųjų atminimo medaliais jau apdovanota šimtas žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.