Naujienų srautas

Kultūra2017.03.30 22:47

Artėja „Kaunas Jazz“

Po mažiau nei mėnesio prasidės 27-asis „Kaunas Jazz“ festivalis, kuriame pasirodys ir du didžiausiose pasaulio scenose itin laukiami atlikėjai – vokalistai Dianne Reeves ir Gregory Porteris. Pastarojo koncertą, planuojama, matys ir LRT žiūrovai.

Festivalį balandžio 21ąją Panevėžyje pradės dainininkas bei gitaristas Torstenas Goodsas iš Vokietijos, koncertus surengsiantis ir Palangoje bei Raudondvaryje.

O Kaunas miesto raktus džiazo festivalio rengėjams patikės visai savaitei, iki balandžio 30-osios.

„Išlieka tokios scenos kaip Vienybės aikštė, VDU didžioji salė, Karo muziejaus sodelis, toliau „Combo“ klubas, Kauno sinagoga. Taip pat balandžio 29 dieną projektas jau startuojantis prieš 3 metus, tai džiazo gatvės projektas, jame 5 scenos, išsidėsčiusios tiek Laisvės alėjoje, tiek Kauno senamiestyje“, – sakė festivalio meno vadovė Indrė Jučaitė.

Didžiajame festivalio koncerte balandžio 30-ąją Kaune – po devynerių metų į Lietuvą grįžtanti vokalistė Dianne Reeves. Penkių „Grammy“ apdovanojimų laimėtojos koncerte skambės geriausi jos kūriniai ir dainos iš naujausio albumo „Beautiful life“ .

Dar vienas Grammy statulėlių laimėtojas, vokalistas Gregory Porteris, pasirodys Vilniuje. Du kartus festivalyje „Kaunas Jazz“ koncertavęs atlikėjas publikai taip pat žada naujausius savo kūrinius. Jo, kaip ir dar kelių atlikėjų koncertus, vėliau matys LRT žiūrovai.

Daugiausia festivalio atlikėjų iš Lietuvos, vienas jų, Linas Adomaitis rengia staigmeną klausytojams – pasirodymą su Vokietijos styginiu kvintetu „G-Strings“. Jų programa, jau atlikta  Vokietijoje, Lietuvoje skambės pirmąsyk.

„Jame groja ir mūsų tautietis, labai talentingas violančelistas, mano geras draugas Vytautas Sondenckis ir mes pasirodysime su tuo styginių kvintetu, taip pat prie mūsų prisijungė ir talentingasis Egidijus Buožis, pianistas. Programoje mūsų skambės Elvio Preslio, Franko Sinatros, Princo ir kiti kūriniai“, – pasakojo L. Adomaitis.

Trisdešimt septynis  koncertus  planuojantys festivalio organizatoriai sako, didžioji jų dalis – nemokami, o „Kaunas Jazz“, jau senokai išsiplėtęs už Kauno ribų, šįmet aplankys ir Panevėžį, Vilnių, Palangą, Raudondvarį, Jurbarką ir Žaslius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi