Naujienų srautas

Kultūra2017.03.30 13:57

Į „Tallinn Music Week“ – gausios Lietuvos muzikos industrijos pajėgos

LRT.lt 2017.03.30 13:57

Į šią savaitę Estijos sostinėje vykstantį didžiausią Baltijos šalyse muzikos industrijos renginį – miesto festivalį „Tallinn Music Week“ – išvyko gausi delegacija iš Lietuvos. Šiemet joje išsikeltų tikslų sieks ne tik muzikantai, bet ir gerokai didesnis būrys muzikos agentūrų, leidybinių kompanijų atstovų bei vadybininkų.

Festivalio muzikinėje programoje šios industrijos profesionalų, Talino gyventojų ir miesto svečių dėmesį trauks šeši vardai iš Lietuvos – žaismingieji „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, synthpop/indie scenos atstovai „Deeper Upper“, eksperimentinio post-jazz trio „Sheep Got Waxed“, dub techno pionierius grad_u, sunkiosios muzikos stovyklą atstovaujantys „No Real Pioneers“ ir pianistas Mindaugas Jankauskas.

Už scenos ribų, muzikos verslo konferencijoje bendradarbiavimo partnerių ieškos bei įkvepiančių pranešimų klausysis gausus Lietuvos muzikos vadybininkų, koncertų organizatorių ir žurnalistų būrys. Tarp jų – Lietuvos muzikos verslo asociacijos nariai – agentūrų „M.P.3“, „Damn Good“, menų fabriko „Loftas“  atstovai. Šalį konferencijos metu atstovaus ir patirtimi dalinsis „Lofto“ įkūrėjas ir vienas Lietuvos muzikos verslo asociacijos steigėjų Viktoras Diawara.  

„Tallinn Music Week“ – jau devintą kartą vykstantis festivalis-konferencija, pamažu išaugęs iki vieno svarbiausių tokio pobūdžio renginių Europoje ir tapęs viso miesto festivaliu. Jis kasmet sutraukia šimtus muzikos ir kitų kūrybinių industrijų profesionalų bei tūkstančius meninės programos lankytojų. Čia susirinkę festivalių, koncertų organizatoriai, vadybos, leidybos ir kitų kompanijų atstovai iš viso pasaulio ieško naujų talentų ir bendradarbiavimo partnerių.

Dalyvavimas „Tallinn Music Week“ yra Lietuvos muzikos verslo asociacijos, subūrusios aktyviausias vadybos bei koncertų organizavimo įmones, įgyvendinamo projekto „Lietuvos muzikos eksporto galimybių plėtra“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

2016 m. Talino muzikos savaitėje Lietuvai atstovavo Fingalick, Deep Shoq, „Garbanotas bosistas“, „Sheep Got Waxed“, „Keymono“ ir „Endie & Kameu“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi