Kultūra

2017.03.30 08:51

Panevėžyje bus įteikti G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“

ELTA 2017.03.30 08:51

Ketvirtadienį Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre vyks iškilminga Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalių „Tarnaukite Lietuvai“ įteikimo ceremonija. Už darbą valstybės labui ir jos gerovei, pilietiškumo skatinimą, filantropinę ir kultūrinę veiklą bus apdovanota šešiolika laureatų.

Medalius įteiks Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, sveikinimo kalbą sakys Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas. Po iškilmingos ceremonijos koncertuos Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai Veronika Povilionienė ir Petras Vyšniauskas bei Panevėžio muzikinio teatro choras.

Apdovanojimo už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą nusipelnė rašytojas Marius Ivaškevičius, asociacijos „Talka tėviškei“ pirmininkas Sigitas Marčiukaitis, Lietuvos nacionalinio muziejaus muziejininkė Aistė Petrauskienė ir Jurbarko kultūros centro teatro vadovė Danutė Samienė.

Už filantropinę veiklą bus apdovanoti kultūros mecenatas ir fotografas Jonas Dovydėnas, Rašytojų klubo direktorė Janina Rutkauskienė, Krasnojarsko geologijos ekspedicijos Centrinės laboratorijos vedėjas Saulius Sidaras ir Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Viktorija Skrupskelytė.

Visuomenininkai Ona Burneikienė, Gediminas Kaluina, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus muziejininkas Raimondas Guobis bei Šiaulių Gegužių progimnazijos istorijos mokytojas ir skautų vadovas Sergejus Staponkus bus apdovanoti už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje.

Apdovanojimo už visuomeniškai aktualią publicistiką nusipelnė Punsko leidyklos „Aušra“ direktorius, poetas, vertėjas ir publicistas Sigitas Birgelis, Vilniaus dailės akademijos Dailėtyros instituto mokslo darbuotojas, žurnalistas, fotografas, kraštotyrininkas Vidmantas Jankauskas, Nepriklausomybės Akto signataras, publicistas Vladas Terleckas ir Ramygalos gimnazijos muziejininkė Irena Zubauskienė.