Kultūra

2015.09.08 13:45

„Gitaros fiestoje – 2013“ – geriausi Lietuvos meistrai

LRT.lt2015.09.08 13:45

Gegužės 8 d. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, kultūros ir meno projektų asociacija rengiamas kasmetinis, didelio publikos dėmesio ir puikių profesionalų atsiliepimų sulaukiantis renginys – „Gitaros fiesta – 2013“.

Gegužės 8 d. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, kultūros ir meno projektų asociacija rengiamas kasmetinis, didelio publikos dėmesio ir puikių profesionalų atsiliepimų sulaukiantis renginys – „Gitaros fiesta – 2013“, rašoma pranešime spaudai.

Koncerte dalyvaus žymiausi įvairius gitaros muzikos stilius atstovaujantys Lietuvos meistrai-profesionalai – solistai ir ansambliai, aktyviai propaguojantys gitaros meną Lietuvoje ir užsienyje. Dainuojamąją poeziją atstovaus Gediminas ir Ainis Storpirščiai, bliuzą – Virgilijus Jutas, flamenko – Marius Zableckas, Lotynų Amerikos kompozicijas – Maksimas Cukeris, klasiką ir džiazą – Tadas Umbrasas, Valdemaras Mikuckis, Arturas Chalikovas ir Andrius Murencevas, ispanų ir lietuvių kompozitorių kūrinius atliks Algimantas Pauliukevičius ir Darius Gedvilas.

„Pastarąjį dešimtmetį gitarai tapus vienu iš populiariausių instrumentu pasaulyje, taip pat ir mūsų šalyje, Lietuvos visuomenė iš naujo atrado šį didelių techninių galimybių ir plataus tembro atspalvių diapazono instrumentą, – sako Gintaras Kamsiukas, asociacijos „G&T Promotion“ valdybos pirmininkas. – Gitara puikiai tinka tiek sentimentaliai ir romantiškai, tiek veržl  iai ir aistringai muzikai, tiek moderniesiems, tiek ir klasikiniams kūriniams.“

Anot G. Kamsiuko, neabejotinai būtina, kad į Lietuvą atvyktų įvairių pasaulio šalių gitaros virtuozai, tačiau ne mažiau svarbu, kad mūsų visuomenei būtų pristatomi Lietuvos gitaros profesionalai ir jaunieji atlikėjai, kuriems reikia suteikti galimybę koncertuoti ir įvairiapusiškai tobulėti. Dėl to koncerte kartu su profesionalais scenoje pasirodys ir keli jauni atlikėjai, tarp jų – aštuonmetis Andrius Kančys – tarptautinio gitaros konkurso Kijeve laureatas.