Kultūra

2017.03.29 12:23

Kultūros ministerija pakartotinai prašo VTEK išvadų dėl G. Kėvišo

LRT.lt2017.03.29 12:23

Kultūros ministerija trečiadienį kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) su prašymu pakartotinai įvertinti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovo Gintauto Kėvišo viešųjų ir privačių interesų suderinamumą, skelbiama ministerijos pranešime spaudai.

Kreipimasis motyvuotas tuo, jog išvadas dėl LNOBT vadovo G. Kėvišo veiksmų, įsigyjant paslaugas iš savo sūnaus įmonės, anksčiau pateikė ne VTEK, o asmeniškai buvęs jos vadovas Romas Valentukevičius. Taip pat ministerija savo kreipimesi VTEK prašo atsižvelgti į papildomas aplinkybes ir faktus, kurie nebuvo įvertinti ir pateikti VTEK anksčiau.

Ministerija prašo pateikti išvadą, ar LNOBT direktorius nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų, kai jo vadovaujama institucija viešųjų pirkimų būdu įsigydavo paslaugas iš vienintelio šaltinio – savo sūnaus įmonės, o jis pats gavo pajamas iš tos įmonės ir galimai naudojosi savo kaip LNOBT vadovo vardu, kontaktais ir išskirtine turima informacija apie būsimus teatro planus vertinant viešųjų pirkimų procesą kaip visumą.

Jau skelbta, kad Specialių tyrimų ir Viešųjų pirkimų tarnybų nuomone, LNOBT vadovo nusišalinimas dėl interesų konflikto viešųjų pirkimų sutarties sudarymo procedūroje visa apimtimi nepašalina korupcijos rizikos veiksnio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.