Kultūra

2017.03.29 12:06

Nacionaliniame konkurse „Švari kalba – švari galva“ – beveik 15 tūkst. dalyvių

LRT.lt2017.03.29 12:06

Į pirmąjį nacionalinio moksleivių konkurso „Švari kalba – švari galva“ etapą užsiregistravo beveik 15 tūkstančių moksleivių ir daugiau nei pusė tūkstančio mokyklų. Taisyklingą lietuvių kalbą internetinėje erdvėje skatinančiame vartoti konkurse aktyviausios trijų didžiųjų miestų – Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus – mokyklos, skelbia organizatoriai.

„Labai džiugu, kad pirmajame šių metų konkurso etape dalyvavo tiek daug moksleivių. Tai rodo, kad jiems gimtoji kalba svarbi, jie puikiai geba vartoti ją taisyklingai virtualioje erdvėje. Toks ir yra konkurso tikslas – parodyti, jog šiuolaikinės informacinės technologijos yra visiškai pritaikytos mūsų gimtajai kalbai. Sveikinu sėkmingai pasirodžiusius pirmajame etape ir linkiu sėkmės antrojo etapo dalyviams“, – teigė konkursą organizuojančios VLKK pirmininkė Daiva Vaišnienė.

Pasak jos, šie konkurso metai ypatingi – ne tik pats konkursas rengiamas jau dešimtą kartą, bet ir konkurso jubiliejus simboliškai sutampa su Lietuvių kalbos kultūros metais.

Šiais metais aktyviausiai konkurse dalyvavo Kauno Vyturio gimnazija, iš jos į konkursą užsiregistravo net 687 mokiniai (iš jų testą atliko 554). Ši mokykla aktyviausia buvo ir praėjusiais metais. Tiesa, pernai į konkursą registravosi kiek mažiau – 373 šios gimnazijos mokiniai. Antroje vietoje pagal aktyvumą šiais metais Klaipėdos Vydūno gimnazija (užsiregistravo 337 mokiniai, iš jų testą atliko 222), trečioje – Vilniaus licėjus (užsiregistravo 235 mokiniai, testą atliko 203).

Aktyviausiai pirmajame 5–10 klases įtraukiančiame konkurso etape dalyvavo 6 ir 7 klasių mokiniai. Pirmo etapo užduotis iš viso atliko 1868 šeštokai ir 1826 septintokai. Mažiausiai aktyvūs šiemet buvo dešimtokai. Jų grupėje užduotis atliko 1276 mokiniai. Į antrąjį konkurso etapą iš kiekvienos klasių grupės pateko po 20 geriausiai pirmojo etapo užduotis atlikusių moksleivių.

Antrasis nacionalinio konkurso „Švari kalba – švari galva“ etapas vyks balandžio 5 dieną Vilniaus kooperacijos kolegijoje. Iš karto po jo bus skelbiami konkurso rezultatai, o nugalėtojų apdovanojimo ceremonija vyks tą pačią dieną 15 val. Lietuvos Respublikos Seime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.