Kultūra

2017.03.29 11:39

Elektroninės muzikos festivalis „Revolution Festival“ atskleidžia antrąjį žvaigždžių desantą

LRT.lt2017.03.29 11:39

Prieš kelias savaites pirmuosius festivalio muzikos svečius pristatę „Revolution Festival“ organizatoriai pasiruošę vėl stebinti. Iki festivalio likus lygiai 100 dienų į eterį jie sugrįžta su dar keturiais stipriais muzikos vardais.

Jungle ir regio muzikos stiliai Lietuvoje vis dar išlieka pogrindyje, tačiau būtent šiuos laužytus ritmus iškeldami kaip vieną svarbiausių festivalio akcentų mes ir esame išskirtiniai muzikos festivalių sąraše. Tradiciškai pagrindinę festivalio sceną dedikuojame šiems stiliams, tačiau šiemet turėdami fantastiškai stiprius techno, hardcore ir dramenbeiso bei psytrance ir chill scenų koordinatorius pažadame dar ne vieną elektroninės muzikos gerbėjams žinomą vardą“, – pranešime skelbia festivalio organizatoriai.

Vieni iš pagrindinės festivalio scenos „Promised Land“ vėliavnešių – Radikal Guru ir Echo Ranks duetas žada, kad jų pasirodymo metu kojos pačios kilosis. Radikal Guru – pasaulyje gerai žinomas ir vertinamas lenkų kilmės dub, regio ir dabstepo muzikos prodiuseris, kuris šiame festivalyje DJ setus padės į šalį ir festivalio lankytojams dovanos išskirtinį gyvą pasirodymą kartu su britų vokalistu Echo Ranks. Nepriekaištingas duetas net didžiausiems regio ir dabstepo gerbėjams žada parodyti dar negirdėtus šių muzikos kokteilių sąskambius.

Paslapčių ir mistikos epicentru festivalio teritorijoje taps „Space Land“ scena, kurioje skambės nesustabdomi technomuzikos garsai. Vienas iš šios scenos atlikėjų, paslaptimis ir mistika apdovanosiantis visus šokančiuosius – iš Vokietijos kilęs Helmut Kraft. Atlikėjas ne tik nuolat rengia pasirodymus skirtinguose pasaulio kampeliuose, tačiau ir kuria muziką įvairiems vaizdo žaidimams. Jo sukurtas muzikinis takelis buvo panaudotas žaidimo „NEED FOR SPEED Rivals“ anonse, kurį peržiūrėjo daugiau nei milijonas žmonių. Berlyno ritmu alsuojantys Helmut Kraft ritmai įvertinti ir „The Amsterdam Dance Event“ (ADE). Viena populiariausių elektroninės muzikos platformų ir didžiausias klubinės muzikos festivalis visame pasaulyje, pristatantis visų elektroninės muzikos subžanrų spektrą buvo įtraukęs Helmut Kraft kūrinį į savo išleistų muzikinių kompiliacijų rinkinį. Helmut Kraft kūryba visuomet yra dinamiška, kupina energijos bei emocijų – nesvarbu, ar tai pasirodymas muzikos festivalyje, ar muzikinis takelis vaizdo žaidimui.

Festivalio metu sunkiosios muzikos gerbėjų prieglobsčiu taps „Valhalla“ scena, kurią apipins tamsūs, sunkūs ir greiti hardcore bei dramenbeiso muzikos garsai. Vienas iš pagrindinių festivalyje pasirodysiančių šios muzikos atstovų – lenkų kilmės Switch Technique, kurio muzikinė karjera šiemet švenčia pilnametystę. Beveik dvidešimties metų muzikinę patirtį turinčio atlikėjo kūryba išsiskiria gaiva, energinga ir gaivališka gyvybe. Pirmą kartą į Lietuvą atvykstantis atlikėjas žada apginti sunkiosios muzikos veterano vardą bei įrodyti, kad du grotuvams skirti dešimtmečiai buvo praleisti vertingai.

Elektroninės muzikos festivalyje grojanti mergina – gana retas, tačiau malonus vaizdas akims, o mergina, kurianti psytrance muziką, šio stiliaus gerbėjams yra dar ir dievų mana ausims. Tačiau DJ Pollyfonika tik šypsosi girdėdama nuostabą balse dėl jos veiklos. Išskirtinės išvaizdos meksikietė feisbuke turi daugiau nei 4,7 mln. sekėjų ir jau ilgiau nei dešimtmetį savo gerbėjus traukia ne tik patrauklia išvaizda ar neįprastu merginos ir mikšerio deriniu, bet ir puikiai išlavintu muzikiniu skoniu bei ypatingai skaidriais ir pozityviais garsais. Per trylika muzikinės karjeros metų atlikėja aplankė didelę dalį Europos, Pietų ir Šiaurės Amerikos šalių, o Lietuvoje svečiuosis jau antrą kartą.

Jau anksčiau atskleisti festivalio atlikejai: džiunglių liūtas DJ Vadim, techno simboliu pasaulyje tapęs Vegim, paslaptingasis Hypereggs bei tamsiosios muzikos valdovu vadinamas The Satan.

„Revolution Festival“ vyks liepos 6–9 dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.