Kultūra

2017.03.27 14:34

L. Mikutos filmas „Šaltos ausys“ – dar keturių tarptautinių festivalių konkursinėse programose

LRT.lt 2017.03.27 14:34

Režisieriaus Lino Mikutos dokumentinis filmas „Šaltos ausys” sėkmingai tęsia savo tarptautines keliones. Jau kovo 27 dieną režisierius išvyksta į tarptautinį žmogaus teisių filmų festivalį „DocuDays“ Ukrainoje, skelbiama studijos „Monoklis“ pranešime žiniasklaidai.

Nuo 2003 metų dauguma žymių dokumentinių filmų buvo parodyti „DocuDays“ – vieninteliame tarptautiniame žmogaus teisių festivalyje Ukrainoje. Kiekvienais metais žymūs kino kūrėjai ir talentingi jaunieji scenaristai, režisieriai ir prodiuseriai iš Europos, Amerikos, Azijos ir Afrikos aplanko Kijevą ir pristato savo filmus, dalyvauja diskusijose, dirbtuvėse. Daugiau nei 700 filmų iš daugiau nei 120 šalių buvo pateikta 14-ajaajam „DocuDays“ festivaliui 2017 metais, o daugiau nei 40 tūkst. žiūrovų aplankė festivalį 2016 metais. „DocuDays“ laikoma didžiausia informacine žmogaus teisių kampanija šalyje. Pagrindinis festivalio tikslas yra didinti Ukrainos dokumentinių filmų lygį, platinti moralinių problemų, žmogaus teisių, žmogaus orumo supratimą ir dialogą visuomenėje, kurti demokratinį šalies ateities pagrindą.

Filmas „Šaltos ausys“ atrinktas dalyvauti trumpametražių filmų konkursinėje programoje, o patį filmą pristatys ir su žiūrovais susitiks režisierius L. Mikuta. Filmo pristatymą ir režisieriaus dalyvavimą festivalyje dalinai parėmė Lietuvos kino centras.

Filmo ŠALTOS AUSYS / DEAD EARS anonsas / trailer from MONOKLIS on Vimeo.

Tame pačiame festivalyje lygiai prieš ketverius metus pagrindinį prizą pelnė ir „Docu/Life“ kategorijos laureatu tapo studijoje „Monoklis“ sukurtas dokumentinis filmas „Pokalbiai rimtomis temomis“ (rež. Giedrė Beinoriūtė).

Studijoje „Monoklis“ sukurtas filmas „Šaltos ausys” taip pat atrinktas dalyvauti tarptautinio festivalio „Cuenca“ (Ekvadoras), dokumentinių filmų festivalio „Sole Luna“ (Italija) ir 14-ojo dokumentinių filmų festivalio „Cronograf“ (Moldova) pagrindinėse konkursinėse programose, įvyksiančiose gegužės mėnesį.