Naujienų srautas

Kultūra2017.03.26 22:36

Labdaringas koncertas Vilniuje: talentingi vaikai grojo sergantiems vaikams

Jau trečią kartą Mstislavo Rostropovičiaus garbei sostinės Šventosios Kotrynos bažnyčioje surengtas labdaringas koncertas „Vaikai vaikams. Dedikacija Maestro“. Talentingi, maestro įkurto fondo remiami vaikai atliko kūrinius, o surinktos lėšos bus skirtos Vaikų ligoninės paramos fondui.

M. Rostropovičius yra sakęs, kad būti geru žmogumi – svarbiausias kiekvieno mūsų tikslas. Šiuo principu atkakliai vadovavosi ir pats maestro – daugiau nei 25-erius metus jis paskyrė labdarai, ir nors pasaulinio garso muziko netekome prieš dešimtmetį, jo pradėtus darbus tęsia įkurti fondai.

„Šie koncertai – tai labai graži tradicija, kuri apjungia dalykus, kurie buvo svarbūs maestro. Šį kartą susijungia dviejų fondų pajėgos. Talentingi vaikai groja sergantiems vaikams, tai unikali idėja“, – sakė M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo direktorė A. Kažimėkaitė.

Šiemetis koncertas jubiliejinis – kovo 27 d. M. Rostropovičiui būtų suėję 90 metų. Dėl to ir koncerto programa išskirtinė. Jį pradėjo M. Rostropovičiaus mokinys, visame pasaulyje žinomas violončelininkas profesorius Davidas Geringas. Be to, skambėjo ir specialiai šiam koncertui kompozitoriaus Jono Jurkūno sukurtas kūrinys „Sienos kritimas“, kurį atliko Rostropovičiaus fondo alumnai trio „Opus 88“ – klarnetininkas Vytautas Giedraitis, fleitininkas Paulius Gefenas ir pianistė Simona Zajančauskaitė-Giedraitė.

Plačiau apie tai žiūrėkite Justės Navickaitės parengtame „Panoramos“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi