Kultūra

2013.04.29 15:49

E. Vėlyvio filme – lietuviškos kiaulės ir angliškos kiaulystės (nuotraukos)

LRT.lt2013.04.29 15:49

Nerekomenduojamas jautriems, humoro ir šaržo nesuprantantiems piliečiams. Taip trumpai būtų galima apibūdinti naują lietuvių kino režisieriaus Emilio Vėlyvio filmą „Redirected“.

Nerekomenduojamas jautriems, humoro ir šaržo nesuprantantiems piliečiams. Taip trumpai būtų galima apibūdinti naują lietuvių kino režisieriaus Emilio Vėlyvio filmą „Redirected“.

Filmo premjera numatyta 2014 m. sausį.

Filmo kūrėjų teigimu, britiškai lietuviško filmo idėja – kritiškas ir ironiškas žvilgsnis į užsieniečių kuriamus mitus apie Lietuvą. Dviejų valandų filmas pasakos keturių draugų britų istoriją – Londone apiplėšę nelegalų kazino, vyrukai nuo juos persekiojančių gangsterių bėga į Malaiziją. Tačiau dėl Islandijos ugnikalnio išsiveržimo jie priversti leistis Lietuvoje, kur patenka į neįtikėtinų nuotykių sūkurį Vilniuje ir provincijoje.

Filmas apie lietuviškas kiaules ir angliškas kiaulystes

Filmo režisierius E. Vėlyvis teigė, jog naujausiu kūriniu tikisi ne tik sudrebinti Lietuvos kino pasaulį, bet ir drąsiai išmėginti jėgas tarptautiniuose vandenyse.

„Filmas „Redirected“ žiūrovui pasakos apie tai, kaip lietuviškos kiaulės auklėja anglišką kiauliškumą. Žiūrovai išvys keturių draugų britų tragikomiškus nuotykius svetimoje ir į jokius standartus netelpančioje šalyje. Filmas kurtas norint paneigti tai, kas yra neišvengiama – užsieniečių nuolatos kuriamus mitus apie Lietuvą. Tai nebus mano ankstesnių filmų „Zero“ tęsinys. „Redirected“ yra visiškai kitoks – čia bus gerokai daugiau meilės tėvynei, tačiau jos išraiškai pasirinkau stiprią šaržuotę, kurios paviršutinis vertinimas stipriai šokiruos. Tokiu atveju siūlau tiesiog atsipalaiduoti ir į savo šalį pažvelgti užsieniečių akimis“, – atskleidė E. Vėlyvis.

Tai turėtų būti pirmasis tarptautinio lygio lietuviškai britiškas kino produktas Lietuvoje, kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka tokios užsienio kino žvaigždės, kaip JAV gyvenantis britas Vinnie Jonesas, britai Scotas Williamsas, Anthony Strachanas, australas Gilas Darnellis, rusas Arturas Smolyaninovas bei kiti.

Svarbiausius lietuviškus vaidmenis filme kuria Kęstutis Jakštas, a.a. Vytautas Šapranauskas, Mindaugas Papinigis, Rafailas Karpis, Andrius Žiurauskas, Monika Vaičiulytė ir kiti.

Filmuotas Londone, Vilniuje ir lietuviškame kaime

Įtemptas filmo siužetas vystomas lietuviškais intarpais papildyta anglų kalba, žiūrovą jis nukelia nuo Anglijos karalienės rūmų prieigų iki atokiausių Lietuvos užkampių.

Pasak filmo prodiuserės Astos Liukaitytės, kūrybinė komanda „Redirected“ filmavimui ruošėsi ne vienerius metus.

„Po kelerių metų pasiruošimo subūrus pagrindinę filmo komandą, parengiamieji darbai filmavimui Lietuvoje truko 3 mėnesius, o intensyvus filmavimas tęsėsi dar 8 savaites. Kasdien filmavimo aikštelėje dirbo bent 60 žmonių, tačiau buvo tokių dienų, kada dirbančiųjų pagausėdavo iki šimto. O lokacijas kartais tekdavo keisti itin greitai, mat kino juosta filmuota 38-iose skirtingose vietose, nuo Vilniaus iki tikro lietuviško kaimo.

Šiuo metu mūsų laukia paskutinis filmavimo etapas Londone, kur užtruksime mėnesį, po jo liks postprodukcijos darbai. Visa komanda neabejoja filmo sėkme – tik dėl jos užsidegimo ir tikėjimo filmo idėja galėjome pasiekti tokį rezultatą“, – sakė A. Liukaitytė.

Pusšimtis aktorių iš 6 valstybių

E. Vėlyvio režisuotame filme skirtingus vaidmenis iš viso atliko per 50 aktorių iš Lietuvos, D. Britanijos, JAV, Latvijos, Rusijos bei Australijos. Aktorių komandos vadovo Donato Šimukausko teigimu, būtent pastarieji yra neabejotinai vienas didžiausių filmo privalumų.

„Iki šiol lietuviškuose filmuose neteko matyti tokių kino žvaigždžių kaip Vinnie Jones arba Arturas Smolyaninovas. Žinoma, tinkamų aktorių paieškos pareikalavo ilgo ir nuoseklaus darbo – jų atranką pradėjome dar 2010 m. gruodį. Britų aktorius Anthony Strachaną, Gilą Darnellį, Danielį Johną Williamsą, Danielį Bowkerį bei Danielį Nehme pavyko atsirinkti tik po ilgų aktorių duomenų bazių naršymo ir analizės, o Oliverį Jacksoną rekomendavo britų aktorių kastingo vadovai“, – pasakojo D. Šimukauskas.

Filmo sukūrimą finansuoja Lietuvos kino centras bei privatūs rėmėjai ir investuotuojai.

„Redirected“ kuria prodiuserių kompanija „Kino kultas“.

Tai trečiasis pilnametražis režisieriaus E. Vėlyvio filmas, pirmieji du – „Zero“ ir „Zero II“.