Kultūra

2017.03.24 21:11

Leipcigo knygų mugėje Lietuva lankytojus supažindina su raide „ė“

Margarita Alper, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2017.03.24 21:11

Lietuva tęsia prisistatymą Leipcigo knygų mugėje garbės viešnios teisėmis. Be ketvirtadienį atidaryto nacionalinio stendo, čia veikia ir kūrybinė erdvė, skirta knygos menui. Specialiai iš Leipcigo Margarita Alper ir Miglė Gaižiūtė.

Leipcigo knygų mugėje Lietuva dalyvaujanti kaip garbės viešnia, prisistato dviejose erdvėse – nacionaliniame stende, kuriame eksponuojamos lietuvių autorių knygos, išverstos į vokiečių kalbą, taip pat mugėje veikia atskira kūrybinė erdvė, skirta knygos menui.

Gražiausių knygų ir kūrybinių veiklų salėje atidarytas Lietuvos stendas. Čia savo sukurtas knygas eksponuoja dailės akademijos grafikos katedros studentai, taip pat mugės lankytojai kviečiami dalyvauti interaktyviame projekte „Ė“ ir susipažinti su šia lietuviška raide. 

„Mes šnekam apie lietuvišką raidę „ė“, ji unikali, vienintelė. Apie ją šnekam kaip apie tipografinį ženklą, kaip identitetą. Mugės lankytojas gali biliete prasimušti skylę. Ta skylė yra taškas. Ir tokiu būdu lankytojas išsineša skirtuką. Bet veiklų yra ir daugiau“, – sakė projekto bendraautorė Agnė Dautartaitė-Krutulė.

Leipcigo knygų mugė veiks iki sekmadienio, nemaža dalis lietuviškų renginių, literatūros skaitymai visą savaitgalį vyks ne tik parodų centre, bet ir skirtingose miesto erdvėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt