Naujienų srautas

Kultūra2017.03.23 10:48

Startavo Leipcigo knygų mugė

Vokietijoje pradėjo darbą garsioji Leipcigo knygų mugė. Šių metų garbės viešnios teisėmis į Leipcigo knygų mugę pakviesta ir Lietuva.

Šių metų Leipcigo knygų mugė neišvengė ir politinių akcentų. Vokietija ir kitos Europos šalys ragina autoritarizmo link besiritančią Turkiją gerbti žodžio ir spaudos laisvę ir nedelsiant paleisti suimtus žurnalistus bei rašytojus. 

Savo ruožtu tokioje didelėje knygų parodoje toliau verda diskusijos apie tradicinės leidybos perspektyvas. Leidėjai tikina, kad nepaisant spartaus elektroninių knygų leidybos augimo spausdintos knygos vis vien išliks.

Į Leipcigo mugę garbės viešnios teisėmis pakviesta Lietuva pristato viso pastarojo šimtmečio leidybą – nuo Nepriklausomybės paskelbimo laikų, ilgų represijų dešimtmečių, ir vėl atgimusios Lietuvos knygas.

„Esame puikus pasirinkimas tiems, kurie keliauja skaitydami ir skaito keliaudami“, – skelbia Turizmo departamentas prasidėjusioje Leipcigo knygų mugėje. Šiame renginyje garbės viešnios teisėmis dalyvaujanti Lietuva lankytojams pristato ne tik literatūrines naujienas, bet ir šalies turizmą. Turizmo departamentas  antrą pagal dydį Vokietijos knygų mugę nusprendė išnaudoti kaip unikalią galimybę perduoti vokiečių turistams žinią apie Lietuvą kaip patrauklią atostogų šalį.

Prieš pagrindinį Lietuvos stendą Leipcigo knygų mugėje veikia 20 m² ploto Valstybinio turizmo departamento stendas, kuriame lankytojai kviečiami pakeliauti po Lietuvą virtualiai stebint 360° filmus, jiems bus dalijami knygų skirtukai, turistiniai leidiniai vokiečių kalba, vaišinama lietuvišku mineraliniu vandeniu.

„Neabejojame, kad vokiečiai domėsis keliavimo po mūsų šalį galimybėmis. Pasakosime jiems ne tik apie tradicinius turizmo maršrutus, bet ir aktyvaus laisvalaikio gamtoje pasiūlymus, tokius kaip keliavimas po Lietuvą dviračiais, oro balionais, siauruoju geležinkeliu ar medžių viršūnėmis. Taip pat atkreipsime dėmesį į kulinarinio turizmo galimybes, pavyzdžiui, Alaus kelią, Žuvies kelią, temines degustacijas dvaruose, laivuose“, – vardija VTD Atvykstamojo turizmo poskyrio vyr.specialistė Jūratė Jazbutytė, koordinuojanti turizmo rinkodarą Vokietijos rinkoje.

Vokietija yra prioritetinė Lietuvos atvykstamojo turizmo rinka. Pernai mūsų šalies apgyvendinimo įstaigose apsistojo beveik 175 tūkst. vokiečių – daugiausia, lyginant su kitų valstybių turistais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi