Naujienų srautas

Kultūra2017.03.21 12:07

Mirė legendinės dainos „Egle, mano sese“ kompozitorius K. Lušas

lrytas.lt 2017.03.21 12:07

Antradienį Kauno ligoninėje mirė džiazo ir pramoginės muzikos kūrėjas, pianistas prodiuseris Kęstutis Lušas. Vyras porą metų kovojo su plaučių vėžiu. Apie netektį portalui lrytas.lt patvirtino velionio žmona. K. Lušui birželio 1-ąją būtų sukakę 60 metų.

Kompozitorius mirė naktį į antradienį. Nors kovai su liga buvo pasitelkti brangūs vaistai, dėl kurių šeima ėmė paskolas, tai neišsaugojo K. Lušo gyvybės.

Kūrėjas bene plačiausiai žinomas dėl sukurtos dainos „Egle, mano sese“, kurią atliko grupė „Rondo“. Tačiau visų pirma K. Lušas įeis į Lietuvos muzikos istoriją kaip džiazo kūrėjas. 

Pirmąjį garsų savo kolektyvą – džiazo trio – muzikas subūrė dar 1979 metais, koncertavo su juo Lietuvos ir užsienio džiazo festivaliuose.  K. Lušo nuolatiniai scenos partneriai taip pat buvo džiazo vokalistė Marina Granovskaja, saksofonininkas Petras Vyšniauskas. K. Lušas buvo dažnas Kauno ir Birštono džiazo festivalių dalyvis.

Vienas paskutiniųjų jo pasirodymų taip pat buvo surengtas „Kaunas Jazz“ scenoje. Prieš kelerius metus menininkas su bendraminčiais bandė įkurti džiazo klubą Vilniuje, bet šiai iniciatyvai nebuvo lemta įsitvirtinti.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi