Kultūra

2017.03.21 10:01

L. Ruokytė-Jonsson – apie tai, kokia Kultūros ministerija turėtų būti

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.03.21 10:01

Kultūros politiką turinti formuoti Kultūros ministerija nepakankamai dirba šioje srityje, taip pat vis dar imamasi politikos įgyvendinimo, nors tai turi daryti Lietuvos kultūros taryba, įsteigta 2012-aisiais metais. Tokias išvadas konstatavo auditą Kultūros ministerijoje atlikusi Valstybės kontrolė. 

Nors Valstybės kontrolė ministerijos darbe įžvelgė pamatinių problemų, kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson tyrimą vertina pozityviai.

„Tikrai džiaugiuosi Valstybės kontrolės atliktu išsamiu tyrimu,  kuris buvo atliktas Kultūros ministerijoje. Pateiktos išvados dar kartą rodo, kad mes einame teisingu keliu [...]. Su komanda jau kalbėjome ir prieš pradedant darbą, kad ministerija iki šiol nesuprato savo misijos“, – pabrėžia L. Ruokytė-Jonsson.

Pasak ministrės, tai tik įrodo, kad būtina pertvarkyti ministeriją iš kultūros sektorių kontroliuojančios institucijos į kultūros sektoriui atstovaujančią instituciją. 

„Ministerija nėra pinigų dalintojas. Ji yra kultūros politikos formuotojas, koordinatorius ir prižiūrėtojas, kad ji tikrai vyktų“, – pasakoja ministrė. 

Plačiau apie tai – pokalbio įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.