Naujienų srautas

Kultūra2017.03.17 22:15

Pristatyta nauja J. Kunčino eilėraščių rinktinė

Alytuje pristatyta prozininko, eseisto, vertėjo Jurgio Kunčino eilėraščių rinktinė „Malūnų gatvė be malūnų“. Šeštoji eilėraščių rinktinė išleista po 26-erių metų pertraukos. Joje apie 500 eilėraščių.

„Išeina iš žemės ir šaltis ir pašalas, išblunka anas violetinis rašalas iš tavo ir mano sąsiuvinių...“ – J. Kunčino eiles iš naujos eilėraščių rinktinės skaito alytiškiai ir jo jaunystės draugai.

J. Kunčino bičiulis ir žemietis, eilėraščių rinktinės sudarytojas Antanas A. Jonynas sako, kad J. Kunčinas išgarsėjo išskirtiniais prozos kūriniais ir romanais, nors rašytojo kelią jis pradėjo kaip poetas. Iki mirties buvo išleisti penki rinkiniai, knygose ir periodikoje jis paskelbė apie tūkstantį eilėraščių.

Naujojoje rinktinėje beveik penki šimtai eilėraščių – nuo ankstyvųjų iki dar nepublikuotų, iš bičiulių ir pažįstamų archyvų.

„Norėjosi tokią Jurgio Kunčino įvairovę atskleisti. Būtent ir jo temų, ir formų, ir kalbėsenos įvairovę. Jo poezija buvo tokia ir truputėlį epiška, baladiška. Tokia pasakojamoji, tokio pasakojimo šiurkštumo ir dabar įgauna visai kitą skambesį“, – pasakojo Rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas.

Literatūros kritikė Elžbieta Banytė sako, kad Kunčinas kurdamas eilėraščius dažnai juos perrašinėdavo.

„Ko aš nesitikėjau iš Jurgio Kunčino kūrybos – tai istorinės atminties tema, kuri yra gaji, aktuali. Mane nustebino, kiek daug yra eilėraščių apie karą, pokario gyvenimą mažame miestelyje tomis sąlygomis. Apie ką dar rašė? Meilės patirtys, bohemos patirtys, tiesiog žmogaus buvimo šiame pasaulyje patirtys plačiąją prasme, vienatvė“, – kalbėjo E. Banytė.

Eilėraščių rinktinė „Malūnų gatvė be malūnų“ pavadinta pagal vieno žinomiausių poeto eilėraščių „Malūnų gatvė“ pirmąją eilutę. Rinktinę išleido Rašytojų sąjungos leidykla.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi