Kultūra

2017.03.14 23:33

„Juoda dėžutė“ – spektaklis apie bandymus pakeisti praeitį

Savaitgalį Klaipėdos dramos teatras kviečia į pirmą šių metų premjerą pagal baltarusių dramaturgo Pavelo Priažko pjesę „Juoda dėžutė“. Pasak režisieriaus Dariaus Rabašausko, tai universali pjesė, kurioje įvairaus amžiaus žmonės ras, kas jiems aktualu.

„Juoda dėžutė“ – naujausia P. Priažko pjesė, parašyta praėjusiais metais. Iki šiol niekur nestatyta. Todėl spektaklis – ne tik pirmoji šių metų Klaipėdos dramos teatro premjera, bet ir – pjesės debiutas. Pasak režisieriaus D. Rabašausko, įdomi pjesės struktūra. Pats autorius ją vadina tekstu, o ne pjese.

„Šios pjesės tematika – plati, įdomu ir tai, kad autorius palieka daug erdvės asociacijoms ir interpretacijoms, todėl stengtasi pjesę pastatyti taip, kad klausimai kiltų ir žiūrovui. Kiekvienas jų turėtų atrasti savo juodą dėžę“, – kalbėjo spektaklio režisierius.

Pjesės herojai persikelia iš dabarties į savo praeitį – mokyklą-internatą. Jie bando „peržaisti“ savo istoriją – tačiau žaidimas – kraupokas.

„Man atrodo, kad kiekvienas iš mūsų turim tokią juodą dėžutę, kuri yra mūsų prisiminimai, mūsų praeitis, kuri sugrįžta, nes kitą kartą praeitis atrodo lygiai tiek pat reali kiek dabartis“, – sakė D. Rabašauskas.

Spektaklyje vaidina jaunosios kartos Klaipėdos dramos teatro aktoriai – Mikalojus Urbonas, Jonas Baranauskas, Vaidas Jočys. Spektaklyje taip pat pasirodys kviestiniai studentai bei Klaipėdos Jaunimo teatro aktoriai – Justina Vanžodytė, Donatas Stakėnas ir Karolina Kontenytė.

Spektaklio „Juoda dėžutė“ premjera Klaipėdos dramos teatre – šį šeštadienį ir sekmadienį.