Kultūra

2017.03.15 09:48

Spektaklyje „Žalgirės“ – krepšinis ir LGBT temos

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.03.15 09:48

Nacionalinis Kauno dramos teatras pristato premjerą – Vido Bareikio režisuotą dviejų dalių komediją „Žalgirės“. Spektaklis sukurtas pagal Gabrielės Labanauskaitės Dienos pjesę.

Krepšinio aikštele virtusioje Nacionalinio Kauno dramos teatro scenoje – neeilinis pasakojimas apie lyčių nelygybę, moters įvaizdžio stereotipus, homofobiją ir tiesiog žmogiškus santykius. Į mėgėjų krepšinio komandą „Žalgirės“ susibūrusias skirtingas moteris suvienija bendras tikslas – noras dalyvauti mėgėjų olimpinėse krepšinio varžybose Aliaskoje.

„Aliaska yra tas dalykėlis, kurio reikia kiekvieno žmogaus gyvenime. Nesvarbu, ar bandai įgyvendinti penkmečio planą, ar bandai stiprinti fizines jėgas, bet būtent Aliaska pjesės personažus – merginas– veda į priekį, kol jos ruošiasi olimpiadai įvyksta jų, kaip asmenybių, transformacija“, – sakė režisierius V. Bareikis.

Pjesės autorė – G. Labanauskaitė Diena. Prieš kelerius metus ji pradėjo žaisti krepšinį mėgėjų komandoje. Vėliau, pasitelkusi aikštelės patirtį, parašė vienaveiksmę komediją „Aliaska“. Pjese susidomėjus režisieriui V. Bareikiui, autorė iš esmės ją perrašė, paversdama dviejų veiksmų komedija „Žalgirės“.

„Pjesėje ir krepšinis, ir LGBT temos, kūrinys apskritai yra apie tai, kas būtų aktualu dviem besikalbančiom moterim. Jos galėtų kalbėti apie bet ką – apie tėvus, vaikus, mylimuosius, tarpusavio santykius“, – pasakojo režisierius.

Aktorės norėdamos perprasti moterų krepšininkių charakterius ir profesijos subtilybes pačios prieš kiekvieną repeticiją treniruojasi. 

„Reikia mokėti žaisti krepšinį, kiek ten visko yra suvokti... Juk tai komandinis žaidimas... Kiekviena repeticija prasidėdavo treniruote ir, tiesą sakant, dabar merginos pramoko žaisti ir nesunkiai pataiko į krepšį“, – sakė aktorė Daiva Rudokaitė.

„Žalgirių“ premjera Nacionaliniame Kauno dramos teatre įvyks savaitgalį. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.