Kultūra

2017.03.13 17:24

Gyvenimo džiaugsmą atrado kūryboje: savamokslio paveikslas puošia ir Tytuvėnų bažnyčią

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.03.13 17:24

Panevėžyje gyvenantis dailininkas Rytis Minkevičius labiau žinomas ne Lietuvoje, o svetur. Ilgus metus ieškojęs savo kelio, klydęs ir net nusikaltęs jis sugebėjo atsitiesti bei atrasti gyvenimo džiaugsmą kūryboje – jis tapo savamoksliu dailininku.

„Jis yra kitoks, unikalus, niekur kitur tokio popiežiaus Jono Pauliaus II paveikslo nepamatysite,“ – apie  R. Minkevičiaus tapytą popiežiaus paveikslą sako Tytuvėnų bažnyčios klebonas Rimantas Žaromskis. Prie paveikslo meldžiasi ir vietos gyventojai, ir keliaujantieji popiežiaus vardu pavadintu piligrimų keliu, einančiu per Tytuvėnus.

Pats Rytis prisimena nustebęs, sulaukęs pasiūlymo nutapyti popiežiaus paveikslą, tačiau sako neišsigandęs – tikėjo pajėgsiantis perteikti Jono Pauliaus II dvasingumą. Tuo labiau, kad tapyti portretus jam labiausiai patinka. 

Pastaruoju metu Rytis išgyvena kūrybinį pakilimą – į aukštumas jį pakylėjo žinia, kad pernai surengtame Amerikos meno konkurse, siurrealizmo kategorijoje du paveikslai – „Naujoji karta“ ir „Ateities peizažas“– laimėjo trečią ir penktą vietas. 

Pasak Ryčio, Amerikos spauda pavadino jį vienu iš trijų geriausiai pasaulyje aliejumi tapančių siurrealizmo dailininku. Jo kūriniai dabar keliauja per 25 Amerikos meno galerijas.

Išvysti Ryčio Minkevičiaus kūrybą galite žiūrėdami Zinaidos Paškevičienės reportažą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.