Kultūra

2017.03.10 20:16

Mirė „Madisono apygardos tiltų“ autorius R. J. Walleris

BNS2017.03.10 20:16

Niujorkas, kovo 10 d. (AP-BNS). JAV rašytojas Robertas Jamesas Walleris, pagal kurio 1992 metais išleistą populiarųjį romaną „Madisono apygardos tiltai“ (The Bridges of Madison County) buvo sukurtas filmas su Holivudo žvaigždėmis Meryl Streep ir Clintas Eastwoodas bei Brodvėjaus miuziklas, mirė Teksase, būdamas 77-erių metų, pranešė jam atstovaujanti agentūra.

Lucy Childs iš Aaron M. Priest literatūros agentūros penktadienį sakė, kad R. J. Walleris mirė ketvirtadienį arba penktadienio rytą. Mirties priežasties ji negalėjo pasakyti, bet nurodė, kad rašytojas sirgo.

Romane „Madisono apygardos tiltai“, kurį R. J. Walleris parašė per 11 dienų, žurnalo „National Geographic“ fotografas Robertas Kincaidas, ieškodamas Madisono apygardoje dengtų tiltų, susipažįsta su iš Italijos į Ajovos valstiją atvykusia bei už fermerio ištekėjusia Francesca Johnson ir romantiškai praleidžia keturias dienas su ja.

R. J. Wallerio romanas atsidūrė pirmoje vietoje „The New York Times“ bestselerių sąraše ir išbuvo šioje pozicijoje ilgiau kaip trejus metus. C. Eastwoodo režisuotas 1995 metais pasirodęs filmas pasaulyje pelnė 182 milijonus dolerių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.