Kultūra

2017.03.09 23:37

A. Griciaus premija už pirmąjį prozos kūrinį atiteko jaunam rašytojui

Lidija Jankauskienė, LRT TV naujienų tarnyba2017.03.09 23:37

Gruzdžiuose įteikta literatūrinė žurnalisto, rašytojo, prozininko, dramaturgo, visuomenės veikėjo Augustino Griciaus premija už pirmąją prozos knygą. Septintuoju jos laureatu tapo Mindaugas Jonas Urbonas.

Prieš premijos įteikimo iškilmes, šventės dalyviai aplankė Šiupylius, kur Gricių namo vietoje pastatytas paminklas. Vertinimo komisija šiųmetės premijos laureatą išrinko iš trijų pretendentų, parašiusių pirmąsias knygas

„Rinkomės iš Rimano Kmitos „Pietinia kronikos“, Kazimieros Kezejevaitės „Septynios kartos“ ir Mindaugo Jono Urbono „Dvasių urnos“. Visi kūriniai labai stiprūs, vertingi, bet komisija kaip brandžiausią kūrinį pripažino Mindaugo Jono Urbono „Dvasių urnos“, – sakė vertinimo komisijos narė Laimutė Varkalienė.

28-erių M. J. Urbonas gimė Klaipėdos krašte, yra baigęs filologijos ir režisūros studijas Klaipėdos universitete. Jis sako iki šiol nebuvo susipažinęs su Augustino Griciaus kūryba, neskaitė humoreskų ir feljetonų.

„Buvo netikėta, nes mažai ką žinojau. A. Griciau kūryba nėra įtraukta į mokyklos ar universiteto programas. Apie premiją apskritai nieko nežinojau, laimėjimas buvo tikra staigmena“, – prisipažino debiutuojantis rašytojas.

Nuo literatūrinės Augustino Griciaus premijos įsteigimo 2003 metais jos įteikimo iškilmėse dalyvauja rašytojo artimieji.

„Mums tai didelė šventė, nes sako, kad žmogus nemiršta iki tol, kol jį kas nors prisimena, o jeigu dar prisimena tokiu būdu, tai be galo malonu. Ir be galo džiugu, kad autoriai jaunėja“, – sakė A. Griciaus sūnus Kastytis.

Žurnalistas, rašytojas, dramaturgas A. Gricius gimė 1899 m. Šiupyliuose Gruzdžių valsčiuje. Yra parašęs humoreskų, feljetonų, satyrinių apsakymų, reikšmingiausią jo kūrybos dalį sudaro dramaturgija.

Šiaulių rajono savivaldybės įsteigta literatūrinė Augustino Griciaus premija teikiama kas dvejus metus už pirmąją prozos knygą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt