Kultūra

2017.03.08 13:08

Studentų kino festivalyje – ir užsienio kūrėjų programa, ir legendiniai H. Šoblevičiaus darbai

Kovo 8–10 dienomis Vilniuje vyks kasmetinis, jau septintasis „Šoblės kino festivalis“. Studentiškų filmų festivalis skirtas pristatyti kinematografiškiausius, įdomiausius, netikėčiausius jaunųjų, dar besimokančių ir jau baigusių Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kino kūrėjų darbus.

„Šis festivalis pavadintas Kino katedros įkūrėjo, kino režisieriaus Henriko Šablevičiaus vardu. Kadangi visi mes, ir kolegos, ir studentai, jį vadindavome Šoble, taip [pavadintu] ir tapo festivalis. Kaip mes turime Šoblės klubą, taip mes turime Šoblės festivalį. Ir jis gražus tuo, kad jo iniciatoriai – patys studentai. Nesvarbu, kad jie nepažino Šablevičiaus“, – pasakoja LMTA profesorė, kino režisierė Janina Lapinskaitė.

Šių metų festivalio tema – „Karta kartai“. Ji atspindi festivalio organizatorių idėją mobilizuoti skirtingų kino kartų atstovus, o žiūrovus supažindinti su geriausiais pastarojo dešimtmečio jaunųjų kūrėjų darbais.  „Pamiršai metus – nepamiršk darbų“ – festivalio šūkis, siekiantis atkreipti vyresniųjų kino industrijos kartų atstovų dėmesį prisiminti savo studentavimo laikotarpį.  

„Šiais metais festivalis labai įvairus. Susipažinsime ir su užsienio programa. [...] Taip pat šiandien bus rodomi ir Henriko Šablevičiaus darbai. Galėsime pamatyti ir kas dabar vyksta akademiniame pasaulyje, kino bendruomenėje, ir kas anksčiau buvo, ir dešimtmečio programą“, – vardija Šoblės kino festivalio koordinatorius Kornelijus Jaroševičius. 

Iš viso festivalio organizatoriai šiemet parengė 9-ias programas: konkursinę jaunųjų Lietuvos kino kūrėjų programą, tęstinio tarptautinio LMTA projekto kūrybinių dirbtuvių „Vasaros media studija“ metu sukurtų kino filmų programą, CILECT asociacijos studentų geriausių darbų programą, taip pat festivalio partnerių „Meno avilys“, „Lithuanian Shorts“ programą, jaunųjų užsienio kino kūrėjų filmų programą ir kitas. 

Festivalio tradicija tapo netradicinės festivalio erdvės – LMTA IV-ieji rūmai, vadinami Sluškų rūmais.

Plačiau apie festivalį – pokalbio įraše.