Kultūra

2017.03.07 12:38

Legendinio režisieriaus vardu pavadintas festivalis laukia visų kino gerbėjų

LRT.lt2017.03.07 12:38

Kovo 8–10 dienomis Vilniuje vyks kasmetinis „Šoblės kino festivalis“. Studentiškų filmų festivalis skirtas pristatyti kinematografiškiausius, įdomiausius, netikėčiausius jaunųjų, dar besimokančių ir jau baigusių Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kino kūrėjų darbus, teigiama pranešime spaudai.

Savo filmus festivalyje rodys ir svečiai iš Suomijos, Danijos, Latvijos bei Rusijos. Įėjimas į festivalį yra nemokamas, todėl trijų dienų renginyje yra laukiami ne tik kino bendruomenės nariai, bet ir visi besidomintys kinu.

Festivalis pavadintas Šoblės vardu – LMTA Kino ir televizijos katedros įkūrėjo, dokumentinio kino klasiko Henriko Šablevičiaus garbei. Taip jį vadino kino bendruomenė. Legendiniam režisieriui ir jo kūrybos retrospektyvai bus skirta festivalio atidarymo programa.

Prisiminimais apie vieną žymiausių lietuvių režisierių dalysis buvę kolegos ir studentai. Bus parodyti anksčiau nematyti H. Šablevičiaus trumpametražiai filmai. Iš viso festivalio organizatoriai šiemet parengė 9-ias programas: konkursinę jaunųjų Lietuvos kino kūrėjų programą, tęstinio tarptautinio LMTA projekto kūrybinių dirbtuvių „Vasaros media studija“ metu sukurtų kino filmų programą, CILECT asociacijos studentų geriausių darbų programą, taip pat festivalio partnerių „Meno avilys“, „Lithuanian Shorts“ programą, jaunųjų užsienio kino kūrėjų filmų programą ir kitas.

Šių metų festivalio tema – „Karta kartai“ atspindi festivalio organizatorių idėją mobilizuoti skirtingų kino kartų atstovus, o žiūrovus supažindinti su geriausiais pastarojo dešimtmečio jaunųjų kūrėjų darbais.  „Pamiršai metus – nepamiršk darbų“ – festivalio šūkis, siekiantis atkreipti vyresniųjų kino industrijos kartų atstovų dėmesį prisiminti savo studentavimo laikotarpį.  

Festivalio tradicija tapo netradicinės festivalio erdvės – LMTA IV-ieji rūmai, vadinami Sluškų rūmais.

Festivalis organizuojamas ir rengiamas LMTA studentų ir dėstytojų sukurto Šoblės kino klubo iniciatyva.     

Daugiau informacijos čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.