Kultūra

2017.03.06 19:20

Nacionaliniame dramos teatre – Y. Ross premjera

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.03.06 19:20

Nacionaliniame dramos teatre po ketverių metų pertraukos repetuoja režisierė Yana Ross – stato Antono Čechovo „Tris seseris“. Po paskutinio spektaklio „Mūsų klasė“, pastatyto šiame teatre, režisierė daug statė užsienyje, nemažai spektaklių pagal A. Čechovą: Švedijoje – „Dėdę Vanią“, Islandijoje – „Žuvėdrą“, Lenkijoje– „Ežerą“.

Režisierė sako, kad dabar jau gerai žino, ką ir kaip nori pasakyti, statydama A. Čechovą. Ji pasakoja su aktoriais tekstą kuriantys kartu, per repeticijas. Spektaklio sceninę adaptaciją kartu su režisiere kuria dramaturgas Mindaugas Nastaravičius.

„Tai yra A. Čechovo dramaturgija ir mano metodas, kaip dirbau Skandinavijoje, kai adaptacija vykta su aktoriais: mes ilgai analizuojame pjesę, apie 4–5 savaites sėdim prie stalo, po truputį prasideda improvizacija. A. Čechovo mintis aktoriai gali pritaikyt prie savo organikos ir esmė ne kurti to Stanislavskio metodo personažą, o pabandyti turėti dialogą su personažu – kalba aktorius, jo organika, darom tai natūraliai“, – apie kūrybinį procesą kalba režisierė.

Spektaklyje tris seseris Olgą, Mašą ir Iriną vaidina aktorės Vitalija Mockevičiūtė, Rimantė Valiukaitė ir Monika Bičiūnaitė. Pasak režisierės, sprendimas, kad seseris vaidina kiek vyresnės aktorės nei įprasta, buvo sąmoningas pasirinkimas. A. Čechovui, pasak režisierės, kai jis rašė šią pjesę, buvo 40-imt, o ir spektaklyje norisi perteikti, kaip prasmės ieško žmogus, kuriam daugiau nei 40 metų. Spektaklyje taip pat vaidina aktoriai, su Y. Ross dirbę ankstesniame jos spektaklyje „Mūsų klasė“.

„Tai savotiškas ansamblis. Mėgstu dirbti su didele trupe, tas bendras procesas, kai kiekvienas aktorius atsakingas už pilną buvimą scenoje, svarbu, kad gali žygiuot toliau“, – sako Y. Ross.

Spektaklio „Trys seserys“ premjera Nacionaliniame dramos teatre – kovo 17 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.