Kultūra

2017.03.02 10:18

Trakų Vokės dvare – gitaros ir violončelės magija

LRT.lt2017.03.02 10:18

Žymus lietuvių violončelininkas Glebas Pyšniakas nuolat ieško naujų, profesionalių muzikos talentų, kad galėtų juos pristatyti Lietuvos publikai. Šį kartą Trakų Vokės dvare jis pasirodys kartu su vienu ryškiausių jaunosios kartos Kroatijos gitaristų Ivanu Petričevičium. 

Kovo 5-ąją vyksiančiam koncertui duetas paruošė išskirtinai šventišką programą: skambės vienas virtuoziškiausių violončelės repertuaro kūrinių – F. Schuberto sonata „Arpeggione“, jausmai ir aistros liesis M. de  Falla „Ispaniškoje siuitoje“, o į temperamentingąjį tango ritmų sūkurį įtrauks A. Piazzollos muzika.

„Gitaros angelas“ – taip skambiai muzikos kritikų tituluojamas žymus kroatų gitaristas I. Petričevičius. Jis jau koncertavo daugelyje Europos šalių, Azijoje ir JAV. Ten atliko savo rečitalius bei grojo solo su įvairiais orkestrais. Jaunasis gitarininkas laimėjo pirmąsias vietas tokiuose prestižiniuose konkursuose kaip „Peloponnese Guitar Festival“ Graikijoje (2016), „Comarca del Condado“ Ispanijoje (2015), „Andres Segovia“ Ispanijoje (2014), „Festival Hermoupolis Guitar“ Graikijoje (2014), „Fiuggi Festival Guitar“ Italijoje (2013).

I. Petričevičius gimė 1987 metais Belgrade, buvusioje Jugoslavijoje. Jis mokėsi „Elly Basic“ muzikos konservatorijoje Zagrebe. Vėliau studijas tęsė pas žymius profesorius Alvaro Pierri, Walterš Wurdingerį ir Roberto Ausselį Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete bei Kelno aukštojoje muzikos ir šokio mokykloje.

Dar būdamas 14 metų G. Pyšniakas kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse, tokiose kaip Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje, pasirodė solo su Maskvos konservatorijos simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Porto simfoniniu orkestrais ir kt. Aukščiausius įvertinimus muzikas pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose, o 2006 metais už Lietuvos vardo garsinimą G. Pyšniaką apdovanojo prezidentas Valdas Adamkus.

Pirmoji mokytoja Tatjana Kuc atvedė violončelininką į muzikinį kelią, kurį vėliau praturtino studijos pas prof. Rimantą Armoną ir prof. Johannesą Meisslą bei susitikimai ir meistriškumo pamokos pas Yo-Yo Ma, Mstislavą Rostropovičių, Silviją Sondeckienę ir Heinrichą Schiffą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.