Kultūra

2017.02.28 23:52

Pristatyta „Kino pavasario“ programa

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba2017.02.28 23:52

Kovo pabaigoje prasidės Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“. Rengėjai pristatė programą, kurioje ir ką tik išdalintų „Oskarų“ laimėtojai, ir filmai įvertinti Kanų, Venecijos kino festivaliuose. 

Kovo 23-ąją „Kino pavasarį“ pradės režisieriaus Paulo Verhoeveno filmas „Ji“. Filmas jau pelnė nemažai įvertinimų ir režisieriui, ir aktorei, tarp jų Auksinio gaublio bei Cezarių apdovanojimus. Pasak festivalio meno vadovės, festivalio atidarymui ir uždarymui pasirinkti filmai, kuriuose vaidmenis sukūrė ryškios aktorės – Isabelle H upper ir Cate Blanchet.

Festivalio programa kaip įprasta suskirstyta programomis – Meistrai, Festivalių favoritai, Atradimai, Kritikų pasirinkimas, Dokumentika, konkursinės programos „Nauja Europa – nauji vardai“ ir Baltijos žvilgsnis.

„Šiemet šalis-partnerė – Rumunija. Ji išskirtinė kino kūrėjų brandumu, kūrybiškumu ir įvertinimu pasaulyje, festivaliuose“, – sakė festivalio direktorė Vida Ramaškienė.

Festivalio retrospektyvos skirtos dviem režisieriams – Davidui Lynchui, programoje šeši jo filmai, tarp jų ir debiutinis „Trintukagalvis“, ir vėlesni – „Mėlynas aksomas“, „Laukinė širdis“, „Malholando kelias“, ir dokumentinis filmas apie jo kūrybą „Davidas Lynchas: menininko gyvenimas“. Antroji retrospektyva skirta pernai mirusiam Irano režisieriui Abasui Kiarostamiui, bus galima išvysti jo filmus „Trešnių skonis“, „Te vėjas mus nuneš“ ar „Per alyvmedžių giraitę“. Dokumentikos programoje bus parodyti ir du dokumentiniai filmai apie šiuos du režisierius.

Festivalio programoje ir Akio Kaurismakio filmas „Kita vilties pusė“, už kurį režisierius įvertintas Berlyno kino festivalyje, taip pat kino juosta „Mėnesiena“, pelniusi „Oskarą“ kaip geriausias filmas,  Xavier Dolano „Tai tik pasaulio pabaiga“, apdovanotas prizu Kanuose ir pelnęs Cezario apdovanojimą.

„Kino pavasaris“ prasidės kovo 23-iąją ir truks iki balandžio 6-osios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.