Kultūra

2013.04.25 12:56

Kauno lėlininkų paskutinė premjera – Grimų pasaka be žiaurumų (nuotraukos)

ELTA2013.04.25 12:56

Kauno valstybinis lėlių teatras šeštadienį kviečia vaikus ir tėvelius į paskutinę sezono premjerą – lėlių spektaklį „Snieguolė ir septyni nykštukai“ pagal brolių Grimų pasaką.

Kauno valstybinis lėlių teatras šeštadienį kviečia vaikus ir tėvelius į paskutinę sezono premjerą – lėlių spektaklį „Snieguolė ir septyni nykštukai“ pagal brolių Grimų pasaką.

Spektaklio režisierius ir pjesės autorius – Gardino (Baltarusija) lėlių teatro vadovas režisierius Olegas Žiugžda. Rytų Europos teatruose jau tris dešimtmečius sėkmingai kuriantis įvairių lėlių teatro žanrų spektaklių vaikams ir suaugusiems statytojas garsėja ir kaip išradingas klasikinių literatūros kūrinių interpretatorius.

O. Žiugždos sukurtas lėlių teatro spektaklis „Vyšnių sodas“ pagal Antono Čechovo pjesę, pastatytas 2009 m. Rusijoje, buvo nominuotas garbingiausiam „Auksinės kaukės“ apdovanojimui. Pernai sukurtas jo lėlių teatro spektaklis pagal Piotro Čaikovskio operą „Pikų dama“ pelnė net keturis Baltarusijos Nacionalinės teatro premijos apdovanojimus. Prieš pat atvykdamas į Lietuvą O. Žiugžda Riazanėje (Rusija) pastatė lėlių teatro spektaklį pagal Fiodoro Dostojevskio romaną „Nusikaltimas ir bausmė“.

Su Kauno valstybiniu lėlių teatru O. Žiugžda bendradarbiauja nuo 2000 metų, „Snieguolė ir septyni nykštukai“ – jau devintas čia jo pastatytas spektaklis. „Šįsyk sumaniau pastatyti spektaklį pagal populiarią brolių Grimų pasaką, kuriame nebūtų dabar tokių madingų „gotikinių“, „siaubo“ ir „žiauraus teatro“ elementų, jo nuotaika šviesi ir šventiška", – sako režisierius.

Vienos valandos trukmės spektaklyje „Snieguolė ir septyni nykštukai“ tarpusavyje dera įvairios teatro rūšys ir žanrai – dramos teatras, lėlės už širmos, manekenai ir kaukės, šešėlių teatras, „šėpos“ lėlių teatras ir vaizdo projekcijos.

Spektaklyje vaidina, valdo lėles ir įkūnija visus pasakos personažus aktoriai Mindaugas Ancevičius, Rasa Bartninkaitė, Liucija Zorubaitė, Remigijus Endriukaitis, Jolita Ross, Laima Rupšytė.

Romantizmo epochos nuotaiką spektaklyje kuria kompozitoriaus iš Lenkijos Bogdano Ščepanskio muzika, dailininkės Aldonos Jankauskienės spalvingi kostiumai, išradinga dekoracija ir išraiškingos lėlės. Su šia dailininke O. Žiugžda Kaune sukūrė jau trečią spektaklį, o režisieriaus trisdešimties metų kūrybinėje biografijoje tai bus jau šimtas penkioliktasis vadinimas.

Minėdamas 55-ąją gyvavimo ir sėkmingos veiklos sukaktį, Kauno valstybinis lėlių teatras savo kūrybinį sezoną užbaigs gegužės 18 dieną tradicine švente „Šypsosi lėlės ir vaikai“ ir tarptautiniu lėlių teatrų festivaliu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt